6 kaçak daha

banner37

Girne’de tespit edilen ikamet izinsizlerin sayısı giderek artıyor

6 kaçak daha
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde önceki akşam polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda kaçak olarak tespit edilerek tutuklanan 6 kişi daha dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

banner134
Polisin, pazartesi akşamı Girne bölgesinde gerçekleştirdiği suçla operasyonel mücadele çalışmaları kapsamında tespit edilen 5 kaçağın ardından önceki akşamki kontrollerde de ülkede ikamet izinsiz bulundukları tespit edilen 6 kişi daha tutuklandı.

Zanlılar Gülnavaz Khan, Muhammad Faysal, Muhammad Fadullah, Madassar Iqbal, Shahıd Abbas ve Najas Husdaın, mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerinde 2 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Cemal Erginsoylu tanık olarak dinletildi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Erginsoylu, zanlılar Gülnavaz Khan, Muhammad Faysal, Muhammad Fadullah, Madassar Iqbal, Shahıd Abbas ve Najas Husdaın’ın, önceki gün Girne’de tespit edildiğini, “KKTC’de İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduklarını belirtti.

Zanlıların suçüstü halleri gereği tutuklandıklarını ifade eden Erginsoylu, aleyhlerinde ihraç işlemlerinin başlatıldığını kaydetti.

Öte yandan salı günü mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk alınan zanlılar Ümit Atman, Beytullah Özer, Omar Faruk, Abdul Hasan ve Mohammed Mahbubur Rahman’ın da ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını belirten polis, tüm zanlıların poliste 2 gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Mahkeme, zanlılar aleyhinde ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını ve yeni tutuklanan 6 kişi aleyhinde de ihraç işlemlerinin başlatıldığını tezekkür ederek, bu süreçte poliste 2 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75