6 kadına fuhuş yaptırdılar

banner37

Çatalköy’de bir otelin park yerinde, taksi içerisinde bir kadın ile erkeğin fuhuş yapmasına aracı oldukları suçlamasıyla tutuklanan Ahmet Esen, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek; Durmuş Yıldırım ise tutuksuz yargılanacak

6 kadına fuhuş yaptırdılar
banner90
banner8

Girne’de meydana gelen fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç elde etme suçlarından tutuklanan Ahmet Esen ile Dursun Yıldırım, dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Polis, zanlı Ahmet Esen’in 5, zanlı Dursun Yıldırım’ın ise bir kadına fuhuş yaptırdığını belirledi.

Zanlı Ahmet Esen’in 1 yıl öncesine ait müstahdem tarafından sirkat suçundan teminata bağlandığını kaydeden polis, her iki zanlının da KKTC vatandaşı olduğunu belirtti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların işlediği iddia edilen suçların 5 yıl hapis öngördüğünü, zanlıları teminata bağlarken sabıka kaydı ve askıda davalarının olup olmadığına bakıldığını söyledi.

Dündar, zanlı Esen’in 5 kadına fuhuş yaptırdığına dair iddia olduğunu, ayrıca 1 yıl öncesine ait müstahdem tarafından sirkat suçundan teminata bağlı olduğunu anımsatarak ağır cezada yargılanacağını ifade etti.

Dündar, bu nedenle zanlıları teminata bağlarken ayrıma gittiğini belirterek zanlı Esen’in 1 ayı aşmayacak süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, zanlı Yıldırım ise 5 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

Suçlarını kabul ettiler

Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polis, mahkemeye olguları aktardı.

Polis, zanlıların fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç elde etme suçlarından methalder olduğunu belirterek 12 Ekim 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Çatalköy’de faaliyet gösteren bir otelin park alanı içerisinde alınan ihbar üzerine Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonda zanlıların Durmuş Yıldırım’a ait taksi içerisinde Rus uyruklu O. R. isimli kadın ile E. Ç. isimli şahsın fuhuş yapmasını sağlayıp, kazanç elde ettiklerini söyledi.

Polis, aynı gün zanlıların mahkeme emri gereği tutuklandığını, zanlı Yıldırım’ın tasarrufunda E. Ç.’den alınan fuhuş geliri olan 3 bin TL’nin emare alındığını belirtti. Polis, O. R.’den temin edilen ifadede daha önce fuhuş suçundan dosya tazmin edilip, uyuşturucudan yargılanıp, hapis yattıktan sonra KKTC’den ihraç edilen Serkan Tosun ile Türkiye’de anlaştıklarını, kız arkadaşı V. C. ile fuhuş yapmak üzere ekim ayında KKTC’ye geldiklerini, fuhuştan elde ettikleri gelirin yüzde 50’sini Ahmet Esen aracılığıyla Serkan Tosun’a gönderdiklerini belirtti.

KKTC’deki tüm müşteri organizasyonunu Ahmet Esen’in yaptığını ifade eden polis, V. C.’den de ifade aldıklarını, O. R. ile aynı ifadeyi verdiğini belirtti. Polis, E. Ç.’nin ise fuhuş anlaşmasını zanlı Yıldırım ile yaptığını ve parayı ona verdiğini söylediğini aktardı. Polis, zanlıların ifade verip suçlarını kabul ettiklerini belirtti.

(Kamalı Haber)

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 10:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75