banner6

6 saatte yakalandı

banner37

İlyas Gümüş, Lefkoşa'da Ara Sokak Cafe Bar'dan yazar kasayı, içindeki paraları ve tips kutusunu çaldı

6 saatte yakalandı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Surlariçi'nde faaliyet gösteren Ara Sokak Cafe Bar'ın pencere korkuluklarına hasar vermeden içeri girip, yazar kasa ile birlikte içinde bulunan 200 TL ve 35 Euro nakit para ile içinde 60 TL olan tips kutusunu çalan İlyas Gümüş, 6 saat gibi kısa bir sürede yakalandı.

"Dükkan açma" ve "Sirkat" suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı İlyas Gümüş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Süleyman Özkalaycı'yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkalaycı, zanlının 1 Kasım'da saat 02.00'de Surlariçi'nde faaliyet gösteren Ara Sokak Cafe Bar'ın pencere korkuluklarına hasar vermeden içeri girip, yazar kasa ile birlikte içinde bulunan 200 TL ve 35 Euro nakit para ile içinde 60 TL olan tips kutusunu çaldığının tespit edildiğini anlattı.

Polis memuru Süleyman Özkalaycı, zanlının aynı gün saat 08.00'de tespit edildiğini ve gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtip, KKTC'de bir buçuk yıldır kaçak konumda olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, kalacak yeri olmayan zanlının 1 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Zanlı, tutuklu yargılanmaya itiraz etmedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 09:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104