banner6

60 bin dolarlık oyun oynadı

banner37

Girne’de önceden tanıştığı 72 yaşındaki kadının yüklü miktarda parasını ve ziynet eşyasını alan Gülen Dilnavaz Gencer’in bir kumarhanede kumar oynadığı ve bir kuyumcuda altın bozduğu tespit edildi

60 bin dolarlık oyun oynadı
banner150

banner150

banner99

Elmas TOKAY

Zeytinlik bölgesinde önceden tanıdığı C. T. isimli 72 yaşındaki yaşlı kadının 25 bin İngiliz Sterlini nakit parasını ve 250 bin TL değerinde ziynet eşyalarını almakla suçlanan Gülen Dilnavaz Gencer’le ilgili olarak, polis yeni bulgulara ulaştı. Girne Adli Polisi’nin yürüttüğü soruşturmada, Gencer’in, Girne’deki bir kumarhanede 60 bin Amerikan Doları değerinde oyun oynadığı ve Lefkoşa’daki bir kuyumcuda da 23 bin TL değerinde mücevher bozduğu tespit edildi.

Gencer, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 7 gün daha tutukluluk emri alındı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı “Sahtekârlıkla Para ve Eşya Temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Ömer Yavuz, olayın 2017 yılı içinde meydana geldiğini, zanlının yakın tanıdığı olan C. T.’yi 2017 yılı içerisinde Naci Talat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren alışveriş merkezinden aldığı çikolataları ödemeyi unuttuğu yönünde kendisini uyardığını söyledi.

Yavuz, zanlının C. T.’ye “Markette ödemeden aldığın çikolatalarla ilgili olayın büyümesini istemezsen bize ödeme yapacaksın” dediğini ve kendisine ödeme yapmasını istediğini kaydetti.

Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının, C. T.’den 25 bin İngiliz Sterlini nakit para ve 250 bin TL değerinde ziynet eşyalarını sahtekarlık yaparak aldığına dikkat çekti.

C. T.’nin konuyu yakınlarına anlatması üzerine olayın polise yansıdığını belirterek soruşturma başlattıklarını kaydeden Yavuz, zanlının tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

Yavuz, zanlının önceki gün mahkemeye çıkarıldığını ve alınan bir günlük tutukluluk süresinde yeni bulgulara ulaştıklarını dile getirdi.

Zanlı Gülen Dilnavaz Gence’in Lefkoşa’da bir kuyumcuya 23 bin TL değerinde mücevher bozdurduğunu öğrendiklerini kaydeden Yavuz, Girne’de bir kumarhanede ise 60 bin Amerikan Doları değerinde kumar oynadığının tespit edildiğini söyledi. Yavuz, diğer kuyumcularda ve kumarhanelerde soruşturma yapılacağını söyledi.

“Telefon dökümleri incelenecek”

C. T. isimli yaşlı kadın ile zanlı Gencer’in telefonlarına ait dökümlerin alınması için Telekomünikasyon Dairesi’ne yazı yazıldığını anlatan Yavuz, soruşturmanın ciddi şekilde devam ettiğini kaydetti. Yavuz, bu aşamada zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, huzurunda verilen şahadet ışığında, soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek talep edilen tutukluluk süresine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104