60 kasa bira bulundu

banner37

Gazimağusa’da sevkiyatçı olarak çalıştığı Petek Pastanesi’nden, yiyecek ve içecek sirkat etmekle suçlanan Kamil Erdoğan Gençtürk, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılırken, polis bir ayrıntıyı daha açıkladı:

60 kasa bira bulundu
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ
Gazimağusa’da sevkiyatçı olarak çalıştığı Petek Pastanesi’nden yiyecek ve içecek çaldığı iddia edilen Kamil Erdoğan Gençtürk, aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
Gençtürk, dün çıkarıldığı mahkemede diğer şartların yanında 10 bin TL nakdi teminat karlığında yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı ancak şartları yerine getirememesi halinde ise cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Öte yandan, dünkü teminat duruşmasında mahkemeye olguları aktaran polis, zanlının annesine ait evin arka kısmında 60 kasa bira bulunduğunu da belirtti.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Şükrü Hafız, 18 Eylül 2018’de, Ece Sanayi Ticaret Ltd. Direktörü’nün Polis Müdürlüğü’ne gelerek, çalışanları olan zanlı aleyhine şikayette bulunduğunu anlattı ve direktörün, zanlının depodan pastaneye getirmek üzere aldığı 10 kasa bira ve 17 kasa kolanın 4’er kasasının kayıp olduğunu belirterek araştırma yapılmasını istediğini anımsattı.

banner134
Şükrü Hafız, aynı gün mahkemeden temin ettiği arama emri gereği zanlının evinde arama yaptığını belirterek, konu evin buzdolabında konu işyerinin pastanesine ait birçok şarküteriyi, tatlı çeşitlerini, kuru yemişlerini, reçelleri, çayları, fındık ezmelerini, hediyelik eşyaları, tepsi ve tatlı sinilerini bulup emare zapt ettiğini söyledi.
Evinde bulunan eşyaları pastaneden sirkat ettiğini kabul eden zanlının, kayıp olan 4’er kasa bira ve koladan haberdar olmadığını beyan ettiğini mahkemeye aktaran tanık polis, zanlıyı derdest emri gözaltına aldığını hatırlattı.
Şükrü Hafız, zanlının annesine ait evin arka kısmında ise 60 kasa daha biranın bulunarak emare alındığını aktardı.
Zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını ifade eden Hafız, mahkemeden zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.
Yargıç Umut İnan zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 kefilin zanlı lehine 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti. Umut İnan ayrıca zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konulması direktifi verirken zanlının yurt dışına çıkışını yasakladı.

İnan, zanlının bu şartları yerine getirememesi halinde yargılanmaya başlayıncaya değin hükümsüz tutuklu olarak 3 ayı geçmemek şartıyla merkezi cezaevine gönderilmesini de karara bağladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75