banner6

60 saniyede iki kilo altın çalındı

banner37

Gönyeli’de faaliyet gösteren Fellahoğlu Kuyumculuk dün sabahın erken saatlerinde maskeli iki kişi tarafından soyuldu

60 saniyede iki kilo altın çalındı
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Gönyeli’de dün sabah 04.00’te Belediye Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren “Fellahoğlu” isimli işyerinin cam olan ana giriş kapısını çekiç ile kıran kar maskeli iki hırsız, içeriye girdi ve alarmın çalmasına aldırış etmeden 60 saniye içerisinde 60 kol saati ve iki kilo altını torbaya doldurup kaçtı.

Cadde üzerindeki işyerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarında sabaha karşı bir taksinin Fellahoğlu Kuyumculuk’un önünde yavaşlayarak geçtiği, cadde üzerinde U dönüşü yaptıktan sonra, bir kuruyemişçinin önünde koyu renk bir araca selektör yaptığı görüldü.

Bu işaretleşmenin ardından yüzlerinde kar maskesi, ellerinde eldiven olan iki soyguncu, 2010 model koyu renk Mazda Demio araç ile Fellahoğlu Kuyumculuk’un önüne geldi.

Araçtan hızla inen soyguncular, çekiç ile kuyumcunun cam olan ana giriş kapısını kırıp, içeriye girdi ve özel güvenlik şirketine bağlı alarmın çalmasına aldırış etmeden, iki kilo altın ile 60’a yakın saati torbalara doldurup kaçtı.

Soygunun ardından sınır kapılarındaki güvenlik kameraları da mercek altına alındı ve adanın güneyine şüpheli aracın modelinde bir araçla çıkış yapılmadığı belirlendi.

Havaalanı ve limanlara da çalıntı saat ve ziynet eşyalarının modelleri belirtildi.

Fellahoğlu: İki kilo altınımız çalındı

Olaydan hemen sonra KIBRIS’a konuşan Fellahoğlu Kuyumculuk’un sahibi Laden Fellahoğlu, işyerinden 60’a yakın saat ve iki kilo altın çalındığını açıkladı.

Laden Fellahoğlu, “Sabaha karşı işyerimizin soyulduğunu öğrendik ve büyük bir şok yaşadık. Kamera kayıtlarımıza göre sabah 04.00’te kar maskeli iki kişinin siyah bir araçla geldikleri görülüyor. İşyerinin önüne park edip, araçtan indiler ve çekiç ile cam olan ana kapıyı kırıp, içeri girdiler. O anda alarm çalmaya başladı. Bir dakikadan kısa bir süre içinde ziynet eşyaları ve saatlerin olduğu bölümden ziynet eşyalarını torbaya doldurup kaçtılar. Dört buçuk dakika sonra özel güvenlik geldi” dedi.

Altınların kasada tutulmadığını belirten Fellahoğlu, “Bu caddede soygun olacağı ihtimalini düşünmemiştik. Caddenin her yerinde kamera var. Sadece bize ait 11 kamera var. Böyle bir olay yaşayabileceğimizi düşünmemiştik. Yakalanmalarını umut ediyoruz” dedi.

Olay mahallindeki incelemeler saatlerce sürdü

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri olayın hemen ardından olay mahalli ve çevresinde geniş çaplı soruşturma başlattı.

Dükkanların kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, aracı ve maskeli soyguncuları yakalamak için sabahın ilk saatlerinden itibaren aralıksız olarak soruşturma yürüttü.

Dükkanın içinden ayak izleri alan Olay Yeri İnceleme ekibi, soyguncular tarafından ana giriş kapısını kırmakta kullanılan çekici de buldu. Cadde üzerindeki tüm işyerlerinin kamera kayıtları mercek altına alındı.

Adli Şube Amiri Ali Savaş Altan, ekibiyle birlikte saatlerce olay mahalli ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Polis, Dükkan Açma, Hırsızlık ve Kasti Hasar suçlamasıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 07:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104