banner6

600 gram eroin ele geçirildi

banner37

Yakalanacaklarını anlayınca uyuşturucuyu atıp kaçmaya çalışan üç kişi ancak polisin aracının arabalarına çarpmasıyla durdurulabildi

600 gram eroin ele geçirildi
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, son yılların en başarılı operasyonuna imza attı. Bostancı’da gerçekleştirilen operasyonda, FU 088 plakalı Mercedes araca çarparak durdurabilen narkotik ekibi, 32 yaşındaki Esat Cabbar Gözalıcı, 39 yaşındaki Faruk Sayın ve 23 yaşındaki Hacı Karadağ’ın tasarrufunda 600 gram eroin türü uyuşturucu madde ele geçirdi. Faruk Sayın’ın eski bir polis mensubu olduğu öğrenildi.

Uyuşturucu piyasasında gramı 300 ile 350 TL arasında satılan eroinin değerinin en az 180 bin TL olduğu tahmin ediliyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan Esat Cabbar Gözalıcı, Faruk Sayın ve Hacı Karadağ, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ahmet Bayram’ı dinletti.

“Uyuşturucuyu araçtan attılar”

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlıların 1-9 Mart 2017 tarihleri arasında İskele-Girne ve Güzelyurt’ta “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ithal ve tasarrufu” suçlarıyla methaldar olduklarını belirtti.

Polis Memuru Ahmet Bayram, 9 Mart 2017’de saat 22.15’te Bostancı’da, narkotik ekibi tarafından zanlı Hacı Karadağ’ın yönetimindeki Mercedes model FU 088 plakalı aracın, polis aracı ile durdurulmak istendiğini ve araca çarparak durdurduklarını anlattı.

Bayram, aracın sağ arka koltuğunda oturan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı’nın siyah poşet içindeki 600 gram eroini araçtan attığının görüldüğünü ve konu uyuşturucu maddenin emare alındığını kaydetti.

Makul güç kullanılarak gözaltına alındılar

Polis Memuru Ahmet Bayram, elleri kelepçelenmek isteyen zanlılar Esat Cabbar Gözalıcı ile Faruk Sayın’ın direnç gösterdiğini makul güç kullanılarak, gözaltına alındıklarını söyledi.

Operasyonun dün sabah saat 05.30’a kadar sürdüğünü belirten Bayram, zanlılar Esat Cabbar Gözalıcı ile Faruk Sayın’ın gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiğini, zanlı Hacı Karadağ’ın ise ifade vermediğini kaydetti.

Ahmet Bayram, zanlıların doktor kontrolünden geçirildiğini söyleyerek, ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

600 gram eroinin son yıllarda yakalanan en yüksek miktar olduğuna ve tahkikatın titizlikle yürütülmesinin önemine dikkat çeken Bayram, zanlıların tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı İbrahim Ruso, miktarın çok yüksek olduğuna ve kayıp olduğuna inanılan emarelere dikkat çekip, zanlıların üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

“Hacı ve Faruk’un uyuşturucudan haberi yoktu”

Mahkemede söz alan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı, “Faruk ve Hacı’nın haberi yoktu. Hacı’yı aradım ve beni Güzelyurt’a götürmesini istedim. Onların yanımda uyuşturucu olduğundan haberi yoktu” dedi.

Bunun üzerine söz alan Polis Memuru Ahmet Bayram, zanlı Faruk Sayın’ın verdiği gönüllü ifadesinde, 600 gram eroini kendi arazisi ve evinde sakladığını itiraf ederek, ifade verdiğini belirtti. Diğer iki zanlı suskun kaldı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlıların tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104