600 kiloya yakın kaçak et, 50 kilo ithali yasak süt tozu

banner37

Demirhan bölgesinde bir araçta arama yapan polis, ülkeye Güney Kıbrıs’tan kaçak yollarla sokulmuş yüklü miktarda et ve süt tozu ele geçirdi, bir kişiyi tutukladı, bir kişinin arandığını açıkladı

600 kiloya yakın kaçak et,  50 kilo ithali yasak süt tozu
banner99

Ahmet UÇAR


3 GÜN TUTUKLULUK ALDI… Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından yapılan operasyonda bu sefer Güney Kıbrıs’tan kaçırılan yüklü miktarda et ve ithali yasak olan süt tozu ele geçirildi. Lefkoşa’nın Demirhan bölgesinde önceki gün bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada tasarrufunda toplamda 600 kiloya yakın kaçak et ve 50 kilo ağırlığında ithali yasak süt tozu tespit edilen zanlı M.S., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 3 gün tutukluluk emri alındı.

HER ÇEŞİT ET VAR… Polis, zanlının tasarrufunda 376.25 kilo kemiksiz sığır eti, 58.80 kilo büyükbaş hayvan iç yağı, 54.85 kilo terp, 63.20 kilo dana kıyması, 32.15 kilo muhtelif domuz eti ve 50 kilo ağırlığında süt tozu bulunduğunu bildirirken, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde ise söz konusu etleri aranmakta olan bir şahsın Güney Kıbrıs’tan getirdiğini beyan ettiğini açıkladı. Polis, zanlının verdiği ifadenin teyit ve tekzip edileceğine, etlerin değer tespitinin ve gümrük hesaplamasının yapılacağına ve bir şahsın da aranmakta olduğuna vurgu yaptı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından yapılan operasyonda bu sefer Güney Kıbrıs’tan kaçırılan yüklü miktarda et ve ithali yasak olan süt tozu ele geçirildi.

Lefkoşa’nın Demirhan bölgesinde önceki gün bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada tasarrufunda toplamda 600 kiloya yakın kaçak et ve 50 kilo süt tozu tespit edilen zanlı M.S., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 3 gün tutukluluk emri aldı.

banner134
Polis, zanlının tasarrufunda 376.25 kilo kemiksiz sığır eti, 58.80 kilo büyükbaş hayvan iç yağı, 54.85 kilo terp, 63.20 kilo dana kıyması, 32.15 kilo muhtelif domuz eti ve 50 kilo süt tozu bulunduğunu bildirirken, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde ise söz konusu etleri aranmakta olan bir şahsın Güney Kıbrıs’tan getirdiğini beyan ettiğini açıkladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Can, olguları aktardı.

Can, Lefkoşa’ya bağlı Demirhan bölgesinde 27 Mart 2021 tarihinde, saat 13.30 raddelerinde zanlı M.S.’nin kullanımındaki araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından arama yapıldığını belirterek, arama sonucunda gümrüğe bildirilmemiş, 376.25 kilo kemiksiz sığır eti, 58.80 kilo büyükbaş hayvan iç yağı, 54.85 kilo terp, 63.20 kilo dana kıyması, 32.15 kilo muhtelif domuz eti ve 50 kilo süt tozu tespit edildiğini kaydetti.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının gönüllü ifade verdiğini dile getiren Can, zanlının verdiği ifadede söz konusu etleri şu an aranmakta olan bir şahsın Güney Kıbrıs’tan getirdiğini itiraf ettiğini anlattı.

Can, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine, etlerin değer tespitinin ve gümrük hesaplamasının yapılacağına vurgu yaparak, ayrıca soruşturma kapsamında aranmakta olan bir şahsın da söz konusu olduğuna dikkat çekti.

Can, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75