61 makbuzu sahteledi 16 bin TL sirkat etti

banner37

Lefkoşa’da bir işyerinde çalışan ve makbuzlarda sahtecilik yapıp para sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan İbrahim Bahadi, teminatla serbest bırakıldı

banner87
61 makbuzu sahteledi 16 bin TL sirkat etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da bir işyerinde çalışan ve 61 makbuzda sahtecilik yapıp, 16 bin 231 TL sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan İbrahim Bahadi, teminatla serbest bırakıldı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” ve “Resmi evrak sahteleme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, Lefkoşa’da faaliyet gösteren Sunsel Enterprises Ltd. isimli iş yerinde müstahdem olarak çalışan Akdoğan’da sakin İbrahim Bahadi’nin Gazimağusa’daki 100’ü aşkın markete vermiş olduğu mallar için aldığı tahsilatlara karşılık olarak vermiş olduğu makbuzlar üzerinde sahteleme yaparak tahsil ettiği paraları şirkete vermeyerek sirkat ettiğini söyledi.

Polis memuru Özgür Sunalp, zanlının 18.12.2019 tarihinde mahkeme emri gereğince tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek, suçunu kabul ettiğini belirtti.

   Sunalp, zanlının tutukluluk süresi boyunca Mağusa’da 100 markete verdiği 300’e yakın makbuzun incelendiğini ve toplam 61 fatura üzerinde sahteleme yapıp, toplam 16 bin 231 TL sirkat ettiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

   Polis, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı iki kefilin 75’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108