65 bin TL çalmakla suçlanıyorlar

banner37

Polatlar Ticaret Ltd'e ait şirkette çalışan iki kişi, işyeri adına taktıkları su arıtma cihazlarının karşılığında tahsil ettikleri parayı sirkat edip, kendi ihtiyaçları için kullandı

banner87
65 bin TL çalmakla  suçlanıyorlar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa'da faaliyet gösteren Polatlar Ticaret Ltd'e ait şirkette çalışan iki kişi, 7 aylık süreçte işyerine adına taktıkları su arıtma cihazlarının karşılığında tahsil ettikleri 65 bin TL’yi çaldıkları gerekçesiyle tutuklandı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Şehmuz Oral ve İlker Özerdem, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.   

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlılar Şehmus Oral ve İlker Özerdem’in 2019 Kasım ile 2020 Mayıs ayları içerisinde müstahdemleri oldukları Lefkoşa'da faaliyet gösteren Polatlar Ticaret Ltd'e ait şirket telefonuna almış oldukları sipariş üzerine Lefkoşa'da faaliyet gösteren İr-Mar Market'e giderek iki adet su arıtma cihazı takarak cihazların değeri olan 6 bin 800 TL meblağlı çeki alıp, Albank Yenikent Şubesi’nde bozdurup, tasarruflarına geçirip kendi ihtiyaçları için harcadıklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Öjen Açıkada, yine Alayköy Sanayi’de faaliyet gösteren Door-Line Ltd'e 1 adet su arıtma cihazını takıp karşılığında bin 900 TL değerinde çek alıp, iş kurma işlemi için muhasebecilerine verdiklerini ve Lefkoşa'da Nejla Işık isimli şahsın ikametgahına su arıtma cihazı takıp, 2 bin 600 TL tutarını taksitlendirme yaparak üç ay olacak şekilde tahsil edip yine ihtiyaçları için harcayarak toplamda 65 bin 35 TL değerindeki 5 adet su arıtma cihazı ve su arıtma cihazlarına ait aparatları sirkat ettiklerine dikkat çekti.

   Açıkada, zanlıların aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını ve KKTC’de herhangi bir bağları olmadığını belirterek, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Hale Dağlı,  zanlıların bir ayı geçmeyen bir süre için Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75