69 gün sonra Ercan'dan kaçmaya çalıştı!

banner37

Bir üniversitenin okul otobüsünde rahatsızlanan ve üzerinde yapılan aramada çok az miktarda uyuşturucu bulununca kaçan 24 yaşındaki zanlı Gyslain Rugaba, haftalar sonra yakalandı.

69 gün sonra Ercan'dan kaçmaya çalıştı!
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampusunda, okul otobüsünde rahatsızlanan ve üzerinde yapılan aramada çok az miktarda uyuşturucu bulununca kaçan 24 yaşındaki zanlı Gyslain Rugaba, haftalar sonra yakalandı.

Aranan şahıs ilan edilen zanlı Rugaba, 21 Ocak’ta Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken, gözaltına alındı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlı Gyslain Rugaba, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözdem Çeliker Sarp, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 14 Kasım 2016 tarihinde saat 01.00’de bir üniversitenin kampusunda otobüste rahatsızlanan zanlının üzerinde güvenlik görevlileri tarafından aramada, zanlının elinde kağıda sarılı 169 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğunu ve koşarak kaçtığını kaydetti.

banner134
Polis memuru Cemal Ramiz, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının aranan şahıs ilan edildiğini ve 21 Ocak’ta Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken, gözaltına alındığını belirtti.

Tahkikatın devam ettiğine işaret eden Ramiz, zanlının soruşturma amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: O gün üzerimde uyuşturucu yoktu

Mahkemede söz alan zanlı Gyslain Rugaba, “O gün üzerimde uyuşturucu yoktu. Kaçmadım. Taksiyle ayrıldım” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75