696 şişe içki kayıp

banner37

Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınan 962 şişe içkiyi hırsızlık olduğunu bildikleri halde alan A. K. ve K. Ç.’nin tutukluluk süreleri 4’er gün uzatıldı

696 şişe içki kayıp
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir işletmeye ait antrepodan çalınıp satılan yıllanmış yüzlerce şarap ve içki sirkatıyla ilgili polisin yürüttüğü geniş çaplı tahkikat sürüyor.


Meseleyle ilgili tutuklanan 6 kişiden 2’si olan A. K. ve K. Ç., dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 4’er gün tutukluluk emri temin edildi.


“Hırsızlık mal kabulü” suçundan methaldar olan zanlıların evlerinde arama yaptığını kaydeden tanık polis, konu evde herhangi bir şey bulamadığını anlattı.


Polis, sirkat edilen 962 şişe içkinin 266’sını bulup emare zapt ettiğini belirttikten sonra, konu içkilerin A. K.’nin tasarrufuna geçtiğine dair ifade temin ettiğini sözlerine ekledi.

banner134

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin Ceza Davları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmalarında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru İbrahim Çangaroğlu, meseleyle ilgili gelişmeleri aktardı.


Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, 4 Kasım ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait 7 numaralı antreponun asma kilidi kırılarak, içerisinden muhtelif markalarda değeri yüksek 962 adet içki sirkat edildiğini hatırlattı.


Yaptığı soruşturmada, bahse konu antrepoyu açan H. G.’yi 10 Kasım’da tespit edip tutukladığını ifade eden tanık polis, meseleye bağlantısı olduğuna inandığı H. Ç., H. Ç., H. H.’den sonra zanlıları tespit edip tutukladığını ifade etti.


Diğer zanlıların tutukluluk sürelerinin 4 gün sonra dolacağını ifade eden tanık polis, zanlılara ait telefon dökümlerini inceleyeceğini kaydetti.


Tanık polis, meseleyle ilgili itiraf nitelikli gönüllü ifadelerin var olduğuna işaret ederek, halen kayıp emare olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için, polise süre tanıdı ve zanlıların tutukluluğunu 4’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75