6’şar bin TL’ye serbest kaldılar

banner37

Gazimağusa’da “dik dik” baktıkları gerekçesiyle Pakistan uyruklu 2 kişiyi elleri ve ayaklarıyla darp ederek birinin burun ve elmacık kemiğini kıran 3 kişi hakkındaki polis soruşturması bitti

6’şar bin TL’ye serbest kaldılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da “dik dik” baktıkları gerekçesiyle Pakistan uyruklu 2 kişiyi elleri ve ayaklarıyla darp ederek birinin burun ve elmacık kemiğini kıran Ahmet Kalkan, Tolga Sevindi ve Umut Elmacı hakkında yürütülen polis soruşturması bitti.

Meseleyle ilgili 3 gündür poliste tutuklu bulunan ve ülkeye 90 günlük çalışma izniyle gelen zanlılar, alkol tesiri altındayken işledikleri “vahim zarar”, “ciddi darp”, “sarhoşluk” ve “rahatsızlık” suçlarından, ileride yargılanmak üzere ödedikleri 6’şar bin TL karşılığında serbest bırakıldı.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu polis memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Murat Öztürk, zanlıların, “vahim zarar”, “ciddi darp”, “sarhoşluk” ve “rahatsızlık” suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve 24 Mayıs 2019’da, saat 01.45 sıralarında, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Şehmuz Restoran isimli işyerinde çıkan kavganın olgularını mahkemeye anımsattı.

Murat Öztürk, alkol tesiri altında olan zanlıların, kendilerine “dik dik” baktıkları gerekçesiyle tartıştıkları Pakistan uyruklu Mehran Hussain Khattak ve Abu Sufyan’ın vücutlarının muhtelif yerlerine kasten ve kanunsuz olarak elleri ve ayakları ile gelişi güzel vurup, adı edilenleri darp ettiklerini anlattı.

banner134
Şikayet üzerine, zanlıları, derdest emri gereği tutukladığını kaydeden tanık polis, müştekilerin, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi edilip taburcu olduklarını belirterek, darp sonucu Abu Sufyan’ın burun ve elmacık kemiğinin kırıldığını dile getirdi.

TC vatandaşı olan zanlıların Lefkoşa’da ikamet edip, ülkede 90 günlük çalışma izniyle giriş yaptığını belirten tanık polis, zanlılardan 2’sinin itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydetti.

Tanık polis, zanlılar aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını kaydettikten sonra, mahkemeden zanlılar aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Zanlıları savunan Avukat Fehmi Altunç, müvekkillerinin, karşı tarafın küfür etmesi sonucu olaya karıştığını ifade ederek teminat talebine itiraz etmedi.

Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıları, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti.

Yargıç ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin de 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi ve zanlıların, haftanın 2 günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi.

Teminat şartlarını yerine getiren zanlılar, yargılanacağı tarihe kadar serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75