7 bin TL nakdi teminat ödedi

banner37

Gazimağusa’da üvey babası ile tartıştıktan sonra, kendisiyle ilgilenmediği gerekçesiyle öz babasının Dörtyol’daki aracını benzin dökerek kasti hasara uğratan 17 yaşındaki T.T., teminatla serbest bırakıldı

banner87
7 bin TL nakdi teminat ödedi
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da birlikte yaşadığı üvey babası ile tartıştıktan sonra, Dörtyol’da kendisiyle ilgilenmediği gerekçesiyle, öz babasına ait lüks araca benzin dökerek ateşe veren 17 yaşındaki T.T.’nin aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılıp, ileride “Kasti hasar” suçundan  yargılanacak olan T.T., 7 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Ramadan Deniz yanıtladı.

Tanık polis Ramadan Deniz, zanlının, 1 Şubat 2020’de, saat 01.20’de, Dörtyol’da meydana gelen kasti hasar suçuna methaldar olduğunu anımsattı ve meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

Ramadan Deniz, zanlının, Gazimağusa’da birlikte yaşadığı üvey babası ile tartıştıktan sonra, öz babası M.T.’nin kendisi ile ilgilenmediği gerekçesiyle, M.T.’nin Dörtyol’daki evinin yanındaki, kapısı olmayan betonarme garaj içerisinde park halindeki aracını, kasten ve kanunsuz olarak ateşe verdiğini anlattı.

Çocuk zanlının arkadaşlarıyla buluştuktan sonra, konu aracın arka bagaj kısmına, daha önce aldığı ve yanında getirdiği 5 litrelik şeffaf su bidonu içerisindeki benzini döküp siyah renk çakmak ile yakmak suretiyle hasara uğrattığını anlatan tanık polis, olaydan sonra zanlının polise giderek teslim olduğunu dile getirdi.

Meseleyle ilgili yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 7 bin TL nakdi teminata bağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108