7 bin TL teminat yatırdı, 2 kişiyi kefil gösterdi

banner37

Güney Kıbrıs’tan 2 bin TL karşılığında 10 gram Hintkeneviri getirttiğini kabul eden B.H.P., teminatla serbest bırakıldı

7 bin TL teminat yatırdı,  2 kişiyi kefil gösterdi
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Tasarrufunda 6 gram Hintkeneviri bulunan ve uyuşturucuları 2 bin TL karşılığında 10 gram olarak Güney Kıbrıs’tan getirttiğini itiraf eden B.H.P., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

B.H.P., yargılanıncaya kadar serbest kalabilmek için mahkemenin bağladığı diğer şartların yanında 7 bin TL nakdi teminat yatırdı, 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalayan KKTC vatandaşı 2 kişiyi kefil gösterdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Çavuş, olguları aktardı.

Çavuş, zanlı B.H.P.’nin kendisini durdurmaya çalışan polislerden kaçtığını belirterek, yürütülen araştırma çalışmaları neticesinde ise zanlının ikametgâhının tespit edildiğini ve söz konusu ikametgahta zanlının babasının huzurunda arama yapıldığını kaydetti.

Yapılan arama sonucunda evde kanunsuz herhangi bir bulguya rastlanmadığını dile getiren Çavuş, polislerin arama yaptığı sırada eve gelen zanlının tutuklandığını ifade etti.

Çavuş, zanlının sözlü beyanında korktuğu için kaçtığını dile getirdiğini söyleyerek, zanlının daha sonra tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi gizlediği yeri gösterdiğini ve uyuşturucu maddelerin emare alındığını anlattı.

Zanlının ifadesinde söz konusu maddeleri 15 Şubat tarihinde Güney Kıbrıs’tan 2 bin TL karşılığında 10 gram olarak ithal ettirdiği beyanında bulunduğuna işaret eden Çavuş, soruşturmaya etki edebileceği kısmın tamamlanmış olması nedeniyle zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve 2 KKTC vatandaşı muteber kefilin 100’er bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75