7 genç kavga etti, 2’si kesici aletle yaralandı

banner37

Girne’de bir eğlence mekanının park alanında iki grup arasında çıkan kavgada, 7 kişi tutuklandı

banner87
7 genç kavga etti, 2’si  kesici aletle yaralandı
banner90
banner8

KİMİN KİMİ YARALADIĞI ARAŞTIRILIYOR… Girne’de bir eğlence mekanının park alanında çıkan kavga sonrası tutuklanan 7 genç, dün mahkemeye çıkarıldı. Polis, hem kavga nedenini hem de kavga esnasında kesici bir cisimle vücutlarında kesi oluşan zanlılar Hasan Hüseyin Dönmez ile Marleigh George Kubilay Reece’i kimin yaraladığının araştırıldığını belirterek, 7 zanlının aleyhinde 3 gün tutukluluk talep etti. Mahkeme, talebi onayladı.

   Girne’de bir eğlence mekanının park alanında iki grup arasında çıkan kavga sonrası 7 kişi tutuklandı.

   “Yaralama”, “Kavga” ve “Sarhoşluk” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Doğuş Canbolat, Marleigh George Kubilay Reece, Erdoğan Hüseyin Candaş, Simay Taşkın, Tanya Lydia Ilancaster, Hasan Hüseyin Dönmez ve Ömer Göksu dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Adnan Kardeşler’i dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Kardeşler, 30 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23.40 raddelerinde, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Coyotes Bar park alanı içerisinde, zanlılar Doğuş Canbolat, Marleigh George Kubilay Reece, Erdoğan Hüseyin Candaş, Simay Taşkın, Tanya Lydia Ilancaster’in alkollü içki tesiri altında bulundukları esnada bir taraf olup, yine aynı yerde bulunan ve yine alkollü içki tesiri altında olan Hasan Hüseyin Dönmez ve Ömer Göksu’nun diğer taraf olmak üzere, henüz tespit edilemeyen bir sebepten bir kavgada yer alıp dövüştüklerini ve rahatsızlık yaptıklarını mahkemeye aktardı.

Polis: İki kişi kesici aletle yaralandı

   Polis memuru Adnan Kardeşler, kavga esnasında Hasan Hüseyin Dönmez’in kesici bir cisimle alnında 2 cm'lik kesi oluştuğunu yine zanlı Marleigh George Kubilay Reece’in ise kesici bir cisimle sol kol dirsek üzerinde 5 cm'lik kesi oluşarak yaralandıklarını söyledi.

   Kardeşler, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine olay yerine gidildiğini ve zanlılar Doğuş Canbolat, Marleigh George Kubılay Reece, Simay Taşkın, Tanya Lydia Lancaster polisin olay yerine geldiği esnada bir araç ile olay yerinden kaçtığını kaydetti.

   Kardeşler, zanlılar Erdoğan Hüseyin Candaş, Hasan Hüseyin Dönmez ve Ömer Göksu’nun ise olay yerinde tespit edilerek suçüstü tutuklandıklarını mahkemeye aktardı.

   Kardeşler,  olay yerinden kaçan zanlılar Doğuş Canbolat, Marleigh George Kubılay Reece, Simay Taşkın, Tanya Lydia Lancaster’in LA 709 plakalı araç içerisinde Lapta Polis Karakolu ekipleri tarafından tespit edilerek tutuklandıklarını söyledi.

   Polis memuru Adnan Kardeşler, mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlıların yapmış oldukları beyanların araştırılacağını ayrıca olay yerinden alınan kamera görüntülerinin incelenmesinin devam ettiğini belirtti.

   Kardeşler, ayrıca kavga esnasında meydana gelen yaralama suçunu kimin işlediğinin de henüz net olarak belirlenemediğini ve bu yönde de çalışma yürütüldüğünü söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların ilk etapta üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75