7 gün çok değil mi?

banner37

Nisan ayında uyuşturucu suçundan yakalanarak teminatla serbest bırakılan ve sokakta yaşamını sürdürmeye çalışan Servan Tarı, bu kez hırsızlıktan tutuklandı. Tarı, aleyhine istenen tutukluluk süresine oldukça şaşırdı.

banner87
7 gün çok değil mi?
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de faaliyet gösteren Garanti Teknoloji isimli iş yerinden 7 Haziran 2017 tarihinde saat 05.30 sıralarında 40 bin TL değerinde cep telefonu ve 2 bin 500 TL nakit para çalmakla suçlanan zanlı Servan Tarı ve etrafta gözetleme yaparak Tarı’ya yardımcı olmakla suçlanan İlhami Demirel’in tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Suç işledikleri anlar birçok güvenlik kamerası tarafından kaydedilen Servan Tarı ve İlhami Demirel dün ek tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin’i dinletti.
Özmüezzin, zanlıların “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Özmüezzin, zanlılardan Servan Tarı’nın tutuklandıktan kısa bir süre sonra suçunu kabul ettiğin ve gönüllü ifade verdiğini kaydetti. 
Alınan bir günlük tutukluluk süresince aranan 2 adet cep telefonu ve 2 bin 500 TL nakit paranın bulunamadığını belirten Özmüezzin, zanlıların serbest kalması halinde aranan emarelere müdahale edebileceğini vurgulayarak bu aşamada yedi gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, aranan emarelerin bulunması amacıyla istenen ek tutukluluk süresine onay verdi.
Nisan ayında uyuşturucu suçundan yakalanarak teminatla serbest bırakılan ve kalacak yeri ve parası olmadığı için sokakta yaşamını sürdürmeye çalışan zanlı Servan Tarı ise 7 günlük ek tutukluluk süresi talebini çok bularak “7 gün çok değil mi?” diye sordu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75