7 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Boğazköy’de yol kenarındaki reklam tabelasının altına bırakılan toplam 460 gram uyuşturucuyu alırken suçüstü yakalanan Smart Abeyewe’nin tutukluluk süresi uzatıldı

7 gün daha tutuklu kalacak
banner99

   PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından 1 Ekim’de gerçekleştirilen operasyonda, Boğazköy’deki yol kenarında bir reklam tabelasının altına bırakılan 280 gramı Hintkeneviri, 180 gramı ise sentetik cannabinoid olan toplam 460 gram uyuşturucu maddeleri alırken suçüstü yakalanan Smart Abeyewe’nin tutukluluk süresi devam eden soruşturma çerçevesinde dün 7 gün daha uzatıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru İbrahim Atabek, 1 Ekim tarihinde, saat 19.30 sıralarında aldıkları ihbar üzerine Boğazköy’de pusuya yattıklarını söyledi.

   Atabek, zanlının bir şahıs tarafından yol kenarına bırakılan 280 gram Hintkeneviri ve 180 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi almak için, araç ile olay yerine geldiği esnada tutuklandığını ifade etti.

   Atabek, zanlının aracında da arama yapıldığını, 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, içerisinde tütünle karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigara ve içerisinde tütünle karışık hHintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 4 adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındığını ifade etti.

   Tutuklanan zanlı hakkında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, 7 güne kadar süre ile tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75