7 günde yakalanan kaçak sayısı 70’i aştı

banner37

Polis, Lefkoşa’da ülkede ikamet izinsiz kalan üç kişiyi daha yakaladı

banner87
7 günde yakalanan kaçak sayısı 70’i aştı
banner99
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor. Bu kapsamda 7 günde yapılan denetimlerde 74 kaçak yakalandı ve çoğu sınır dışı edildi.

Lefkoşa’da önceki gün üç kişi daha yakalandı.

KKTC’de kaçak olarak kalan 42 yaşındaki zanlı Le Thı Phuong, 30 yaşındaki Jasim Uddin ve 29 yaşındaki Amin İslam başkentte yakalandı ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş,  Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, zanlıların KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak suçundan methaldar olduğunu kaydetti. Polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, zanlıların 23 Haziran’da Lefkoşa’da yapılan genel kontrolde KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edilip, suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyen Sennaroğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109