banner6

713 adet uyuşturucu hapa 5 yıl hapis

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde çoğunluk kararı ile 713 adet extacy türü uyuşturucu hap tasarrufundan suçlu bulunan Doğan Turgut’un cezası açıklandı:

713 adet uyuşturucu hapa 5 yıl hapis
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde çoğunluk kararı ile 713 adet extacy türü uyuşturucu hap tasarrufundan suçlu bulunan Doğan Turgut, 5 yıl hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde 713 adet "Kanunsuz uyuşturucu madde (hap) tasarrufu" suçuyla itham edilen 23 yaşındaki Doğan Turgut’un suçlamaları kabul etmemesi nedeniyle yapılan duruşmaların ardından önceki gün mahkeme, sanığı oyçokluğu kararıyla suçlu bulmuş ve ceza takdirini ise ileri bir tarihe bırakmıştı.

Mahkeme, dünkü oturumunda gündemine bu davayı da aldı ve ceza takdirini açıkladı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ile altına imza koyduğu mahkumiyet kararının ceza takdirini dün verdi.

Yargıç Meltem Dündar, Güran ve Asafoğulları’nın aksine, sanığın suçlarının şüpheden ari olarak ispatlanamadığına bulgu yaparak beraat etmesi yönünde karar üretmişti.

Güran: 18 yıl hapis cezası öngören çok vahim bir suç

Davada ceza kararını açıklayan Başkan Ömer Güran, “Sanığın işlemiş olduğu suç, 18 yıla kadar hapislik öngören çok ciddi ve vahim suçlardandır. Genelde halkımızı, özelde de gençlerimizi kemiren uyuşturucu suçlarına karşı mahkeme, üzerine düşen görevi yerine getirmekte kararlıdır” dedi.

Güran, sanığın 713 adet ‘A’ kategorisine giren en zehirli uyuşturucu türünü tasarruf ettiğine dikkat çekerek, bunu sanığın aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

Güran, sanığın ailesiyle birlikte terör nedeniyle Nusaybin’den göç etmesini dikkate aldıklarını belirtti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Güran, sanığı oyçokluğu kararı ile 5 yıl hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 08:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104