74 yaşındaki yayaya çarpıp kaçtı!

banner37

Lefkoşa’da önceki gün kullandığı araçla 74 yaşındaki yaya çarpan ve daha sonra kaçan kadın sürücü ve erkek arkadaşı polis tarafından yakalandı

74 yaşındaki yayaya çarpıp kaçtı!
banner8

Lefkoşa Doktor Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde önceki gün öğle saatlerinde 74 yaşındaki yayaya, yönetimindeki NG 294 Z plakalı kiralık araç ile çarptıktan sonra olay yerinden kaçan Nhomachi Henrietta ve kiralık aracı adına kiralayan Emeka Alexander polisin gün boyu yaptığı araştırmalar sonucu kaldıkları evde tespit edilerek yakalandı.

Ağır yaralanan 74 yaşındaki yayanın ise kalça kemiğinin kırıldığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Zanlılar, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında birer gün tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli Polis Memuru Yusuf Keleşzade şahadet verdi.

banner134

Polis Memuru Yusuf Keleşzade önceki gün saat 14.50 sıralarında, zanlı Emeka Alexander adına kiralanmış NG 294 Z plakalı kiralık aracı kız arkadaşı Nhomachi Henrietta’nın kullandığı esnada, Doktor Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yayaya çarptıklarını söyledi.

Henrietta ve kiralık araçta yolcu olarak bulunan Emeka Alexander’ın olay yerinden kaçtıklarını belirten Keleşzade, yayanın kalça kemiğinin kırılarak ağır yaralandığını ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Tespit için soruşturma başlattıklarını ifade eden polis, Lefkoşa’da bir üniversitede öğrenci olan zanlıların kaldıkları evde önceki gün akşam saatlerinde yakalandıklarını kaydetti.

Yaya’nın sağlık durumunun ciddi olduğunu ifade eden Keleşzade, zanlıların soruşturma amaçlı birer gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Mahkeme, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için talep edilen 1 günlük tutukluluk emrine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75