banner6

74 yaşındaki yayaya çarpıp kaçtılar, özür dilediler

banner37

Lefkoşa’da 74 yaşındaki yayaya çarpıp kaçan ve polis tarafından yakalanıp tutuklanan kadın sürücü ve erkek arkadaşı teminatla serbest bırakıldı

74 yaşındaki yayaya çarpıp kaçtılar, özür dilediler
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa Doktor Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde geçtiğimiz cumartesi günü öğle saatlerinde 74 yaşındaki yayaya, yönetimindeki NG 294 Z plakalı kiralık araç ile çarptıktan sonra olay yerinden kaçan Nhomachi Henrietta ve kiralık aracı adına kiralayan Emeka Alexander, teminat amaçlı mahkemeye çıkarıldı.

Ağır yaralanan 74 yaşındaki yayanın ise kalça kemiğinin kırıldığı belirtildi.

Zanlılar, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli Polis Çavuşu İsmail Durak şahadet verdi.

Durak, 14 Ocak’ta saat 14.50 sıralarında, zanlı Emeka Alexander adına kiralanmış NG 294 Z plakalı kiralık aracı kız arkadaşı Nhomachi Henrietta’nın kullandığı esnada, Doktor Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yayaya çarptıklarını söyledi.

Henrietta ve kiralık araçta yolcu olarak bulunan Emeka Alexander’ın olay yerinden kaçtıklarını belirten Durak, yayanın kalça kemiğinin kırılarak ağır yaralandığını ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Polis çavuşu İsmail Durak, 28 yaşındaki zanlı Nhomachi Henrietta'nın üniversite üçüncü sınıf, zanlı Emeka Alexander'ın ise 33 yaşında üniversite dördüncü sınıf öğrencisi olduğunu kaydetti.

Durak, zanlı Emeka Alexander'ın suçunun, ehliyeti olmayan zanlı Nhomachi Henrietta'ya sorumluluğundaki aracı vermek olduğunu aktardı.

banner134

Kiralık araçta 5 bin TL hasar olduğuna vurgu yapan Durak, Nijeryalı zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlılar, "Suçumuzu kabul ediyoruz. Özür dileriz, çok üzgünüz" dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, her iki zanlının da yurtdışına çıkışını yasaklayıp, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları, zanlı Nhomachi Henrietta'nın iki bin TL, Emeka  Alexander'ın ise bin TL nakdi teminat yatırması karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88