7.5 grama 6 ay hapis

banner37

Beş buçuk yıl önce 7.5 gram hintkeneviriyle yakalanan Arif Doğan, dün 6 ay hapse mahkum edilirken, Doğan’dan 1 gram uyuşturucu satın alan K.H., ise Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandı

7.5 grama 6 ay hapis
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da 5 buçuk yıl önce 7.5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanan ve bir gramını K.H.  isimli kişiye sattığı tespit edilen Arif Doğan, dün 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanmak isteyen K.H. isimli sanığın ise bir yıl rehabilitasyon sürecinden geçirilmesine karar verdi. Mahkeme, bir yılın sonunda hazırlanacak doktor raporunun da mahkemeye ibraz edilmesini karara bağladı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar'ın huzurunda görüşülen davada Savcı Aliye Özçınar ile savunma avukatları Süleyman Dolmacı ve Çağdaş Par hazır bulundu.

Savunma avukatları, mahkemeye hafifletici unsurları aktararak, müvekkillerinin 5 buçuk senelik süreçte başka herhangi bir suça karışmadığına dikkat çekti.

Arif Doğan’ın avukatı Çağdaş Par, müvekkilinin hassas teraziyi, uyuşturucuyu satın aldığı kişilere olan güvensizliği nedeniyle tasarruf ettiğini savundu ve devlet memuru olan sanığın, işini kaybedebileceğini kaydetti.

Her iki avukatta, sanıklara mülayim davranılmasını talep etti.

Dava kararını okuyan Yargıç Gökan Asafoğulları, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanmak isteyen K.H. isimli sanığın, bir yıl rehabilitasyon sürecinden geçirilmesine ve bir yılın sonunda hazırlanacak raporun mahkemeye ibraz edilmesine direktif verdi.

Asafoğulları, uyuşturucu suçlarının ciddiyet ve vahametine dikkat çekerek, bu suçun toplum sağlığını tehdit etiğine vurgu yaptı.

Gökan Asafoğulları, sanık Arif Doğan’ın 5 buçuk yıl önce yabancı uyruklu bir şahıstan 150 Euro karşılığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi satın alıp, evinde bulundurduğu hassas terazide bir gramını tartıp, kendisinden uyuşturucu madde isteyen K.H’ye 100 TL karşılığında sattığını kaydetti.

Yargıç Asafoğulları, “Arif Doğan, ticari gayeyle hareket etti. Uyuşturucuyu aldı, tarttı, paketledi ve para karşılığı sanık K.H’ye verdi” diyerek, sanığın evinde bulunan hassas teraziye dikkat çekti.

Yargıç Asafoğulları, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, Arif Doğan’a 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop