79 gün saklandı!

banner37

Paşaköy'de, Paşam Market'in penceresinden girip hırsızlık yapan Öner Yalçın ihbar üzerine, olaydan 2.5 ay sonra aynı köyde, harabe bir binada yakalandı

79 gün saklandı!
banner99

Sedef BOŞNAK

Paşaköy'de, Paşam Market'in penceresinden girip hırsızlık yapan Öner Yalçın, olaydan 79 gün sonra, aynı köyde,  harabe bir binada, ihbar üzerine yakalandı.

Mahkemeye çıkarılıp aleyhine tahkikat amaçlı bir gün tutukluluk emri temin edilen Öner Yalçın, yargıca izahatta bulundu ve " Markete, aç kaldığım için girdim. Açlıktan yaptım. İçki çalmadım" dedi.

Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla'nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı bu yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak'ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu'nda görevli meselenin tahkikat memuru Enis Özdemir yanıtladı.

banner134
Tanık polis Enis Özdemir, zanlının, 31 Ocak 2017'de, saat 02.17'de, Paşaköy'de, Hakkı Özer'in işletmeciliğini yaptığı Paşam Market’e, hasar yapmaksızın açtığı pencereden girdiğini ve market içerisinden 6 karton sigara, 6 şişe rakı ve 1 şişe viski sirkat ettiğini söyledi.

Enis Özdemir, yapılan şikayet üzerine konu markete gidip zanlıyı, güvenlik kameralarından tespit ettiklerini ancak olay tarihinde aramalarına karşın bulamamaları üzerine, adı edileni aranan şahıs ilan ettiklerini kaydetti.

Özdemir, aldıkları ihbar üzerine, zanlıyı, önceki gün saat 18.30’da, Paşaköy’de, kullanılmayan harabe bir binada tespit edip tutukladıklarını söyledi ve tüm söyledikleri ışığında, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine üç günlük tutukluluk emri talep etti.

Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, bu sürenin bir günle sınırlandırılmasını istedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75