banner6

7'şer bin TL yatırdılar

banner37

Gazimağusa’da, kanunsuz ateşli silah, şiddet tehdidi ve ciddi darptan tutuklanan Metin Zorba ve İnanç Keçeli, teminatla serbest kaldı

7'şer bin TL yatırdılar
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, kanunsuz ateşli silah, şiddet tehdidi ve ciddi darp meselesiyle ilgili tutuklanan Metin Zorba ve İnanç Keçeli, davaları sonuçlanıncaya kadar serbest kaldı.

Meseleyle ilgili poliste tutuklu bulunan her iki zanlı, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkarılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere 7’şer bin TL nakdi teminata bağlandı.

“Kanunsuz tabanca ve patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu”, “şiddet tehdidi” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olan Metin Zorba ve İnanç Keçeli, nakdi teminatı yatırarak serbest kaldı.

Devam eden tahkikata etki edemezler

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Halil Metin’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Halil Metin, Gazimağusa’nın Uluçam Sokağı’ndaki bir apartmanın önünde, 8 Ekim 2018’de, saat 18.45’te meydana gelen olayın olgularını anımsattı ve talebini belirtti.

Halil Metin, zanlı Metin Zorba’nın, Gazimağusa’da sakin H.Ç.’den alacağını alması için tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu tabancayı kullanması için İnanç Keçeli’ye verdiğini belirtirken sonra,

İnanç Keçeli’nin, konu tabancanın kabzesiyle H.Ç.’nin başına ve çene altına vurarak ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

Zanlı İnanç Keçeli’nin, ayrıca Metin Zorba’dan aldığı tabancayla H.Ç.’yi hedef alarak, “Bu parayı ödemezsen seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunup, konu tabancayla iki kez tetik düşürdüğünü anlattı.

Tanık polis, tahkikatının, zanlıların etki edeceği kısmını tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden, zanlıları işledikleri suçtan ileride yargılanmalarını sağlamak amacıyla uygun teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Umut İnan, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 7’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç, haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istediği zanlılar lehine ayrıca, KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Teminat şartlarını yerine getiren her iki zanlı, serbest kaldı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 09:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104