banner6

7’şer bin TL’lik teminata bağlandılar

banner37

Gazimağusa’nın Büyük Sanayi Bölgesi’ndeki bir işyerinden toplam 2 bin 500 TL değerinde bisiklet parçası sirkat edip hurdacıya satan Y.M. ve M.M.’nin benzer sabıkaları ortaya çıktı

7’şer bin TL’lik teminata bağlandılar
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Büyük Sanayi Bölgesi’ndeki bir işyerinden toplam 2 bin 500 TL değerinde bisiklet parçası sirkat edip hurdacıya satan Y.M. (E-20) ve M.M. (E-46) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Yazılı dava tebliğlerine ret cevabı veren benzer sabıkalı Y.M. ve M.M., işledikleri iddia edilen mülke tecavüz ve sirkat suçlarından, ileride yargılanmak üzere 7’şer bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Muhammet Göztaş’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Muhammet Göztaş, zanlıların, 15 Ekim ile 1 Kasım tarihleri arasında, Gazimağusa’da, Büyük Sanayi Bölgesi’nde, işletmeciliğini O.A.’nın yaptığı bir eşya deposunun avlusunda muhafaza edilen toplam 2 bin 500 TL değerinde, 4 adet bisiklet iskeleti ile 3 adet bisiklet ön maşasını sirkat edip hurdacıya sattıklarını söyledi.

Şikayet üzerine, incelediği kamera kayıtları sonucu, derdest emri gereği tutukladığı zanlılar aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirten tanık polis, mahkemeden, benzer sabıkası olan KKTC vatandaşı zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki talebi değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıları, KKTC dışına çıkmaktan men edip 7’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

Mine Gündüz Serden, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 60’şar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine de emir verdi.

Serden, ayrıca, zanlıların, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek, ispat-ı vücut etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104