banner6

8 bin TL çaldığını iddia ediyor

banner37

Bafra’da iş arkadaşlarının odalarına girerek 12 bin TL nakit paralarını çaldığı iddia edilen Halef Aziz Tunç’un aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

8 bin TL çaldığını iddia ediyor
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Bafra Bölgesi’nde bulunan Nuh’un Gemisi isimli otelin lojmanında kalan yabancı uyruklu 3 iş arkadaşının odasına girerek 12 bin TL nakit paralarını çaldığı iddia edilen Halef Aziz Tunç, 3 gün süren tutukluluğunun ardından dün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Zamlının polis gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiği belirtilirken, gönüllü ifadesinde dolaptan 12 bin TL değil de, 8 bin TL aldığını beyan ettiği öğrenildi. Zanlı mahkemenin emrettiği teminat şartlarını yerine getirerek yargılanacağı güne kadar serbest kaldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ziyamet Polis Karakolu’nda görev yapan müfettiş muavini Ömer Çakır’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Ömer Çakır, zanlının 13 Mart 2017 tarihinde 08.00 ve 12.00 saatleri arasında Nuh’un Gemisi Otel’in lojmanında aynı otelde çalışmakta olan Mohammed Dilawar, Mohammed İrfan ve Mohammed İmran’ın kaldığı ikametgâhın kapalı ancak kilitsiz vaziyetteki alüminyum sürme kapısını açarak içeriye girdiğini söyledi.

Müfettiş muavini, zanlının söz konusu evin yatak odasında bulunan dolabı tornavida ile hasara uğratarak açtığını ve 12 bin TL parayı çaldığını öne sürdü.

Tahkikat subayı, zanlının üzerinde ve evinde yapılan aramada 7 bin 200 TL bularak emare aldıklarını bildirdi.

Yapılan araştırmada zanlının olaydan sonra Vakıflar Bankası’na, Mehmetçik Belediyesi’ne ve Adem’in Yeri isimli restorana toplam 573 TL ödeme yaptığını tespit ettiklerini anlatan Ömer Çakır, zanlının TC vatandaşı olduğunu ve KKTC’de çalışma izni ile bulunduğunu açıkladı.

Zanlının avukatının sorularına da yanıt veren Çakır, zanlının ifadesinde söz konusu yerden 8 bin TL aldığını beyan ettiğini söyledi.

Tanık polis, zanlı aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını ve uyun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan zanlının 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 kefilin 20’şer bin TL kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti.

Umut İnan, zanlının ayrıca haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesi direktifi verdi. İnan, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 13:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110