8 bin TL teminat ödedi

banner37

Narkotik polisinin, el çantası ve kalemlik içinde tasarruf ettiği 25 gram uyuşturucuyla yakaladığı Nijeryalı üniversite öğrencisi E.G.A., işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
8 bin TL teminat ödedi
banner99

25 PAKETTE 25 GRAM UYUŞTURUCU… Bir otobüs şirketine ait otobüste, tasarrufundaki el çantası ile kalemlik kutusu içerisinde, satışa hazır 25 pakette 25 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucuyla yakalanan E.G.A., dün teminat için mahkemeye çıkarıldı. 8 bin TL nakdi teminata bağlanan zanlı, ayrıca, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut edecek.

Sedef BOŞNAK


   Gazimağusa’daki narkotik polisinin, bir otobüste tespit ettiği Nijeryalı üniversite öğrencisi 21 yaşındaki E.G.A. aleyhine yürüttüğü soruşturma tamamlandı.
   Tasarrufundaki el çantası ile kalemlik kutusu içerisinde, satışa hazır 25 pakette 25 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucuyla yakalanan E.G.A., dün işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 8 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Hasan Derman, 5 Şubat 2020’de, zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisi ışığında, zanlıyı, saat 16.50’de, Nergisli Kavşağı’nda, bir otobüs şirketine ait araçta tespit edip alıkoyduğunu anımsattı.
   Hasan Derman, zanlının üzerinde ve tasarrufunda bulunan siyah renk çanta içerisinde yaptığı aramada, 1 adet zipli naylon poşet içerisinde toplam 22 adet foil parçasına sarılı 13 gram; kalemlik içerisinde ise 13 adet foil
kağıdına sarılı 12 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucuyu bularak emare zapt ettiğini söyledi.
   Derman, öğrenci zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra, mahkemeden, uygun bir teminat talep etti.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, yargılanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 8 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlının haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek isbatı vücut etmesini istedi.
   Şartları yerine getiren zanlı, davaları sonuçlanıncaya değin serbest kaldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108