banner6

8 bin TL'yi çalarak Türkiye'ye kaçmıştı

banner37

Kendisine, bozdurması için verilen çekin karşılığını sirkat edip ortadan kaybolan İbrahim Özdemir, 5 yıl sonra ülkeye girer girmez tutuklandı

8 bin TL'yi çalarak Türkiye'ye kaçmıştı
banner151

Sedef BOŞNAK

Kendisine, bozdurması için verilen çekin karşılığını sirkat edip Türkiye’ye kaçan İbrahim Özdemir, 5 yıl sonra ülkeye girer girmez tutuklandı.

Zanlı İbrahim Özdemir, mahkemeye çıkarılarak, işlediği “Emanetçi tarafından sirkat” ve “Muhaceret işlemlerini yaptırmadan ülkeden çıkış yapma” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 2 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin tahkikatını yürüten ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hakan Savtekin’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hakan Savtekin, zanlının, 7 Ekim 2012’de, bozdurması için kendisine verilen çeki bozdurup 8 bin TL’yi sahibine vermeyerek sirkat ettiğini ve yasa dışı yollardan Türkiye’ye kaçtığını söyledi.

Hakan Savtekin, önceki gün Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye giriş yapan zanlıyı, şikayet üzerine tespit edip tutukladıklarını belirttikten sonra, mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Zanlıyı savunan Avukat İbrahim Demirtaş ise müvekkilinin Türkiye’de cezaevinde bulunduğunu belirterek, müştekinin zarar ziyanının karşılandığını beyan etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihe değin 2 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin de 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiren zanlı serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110