banner6

8 kişiye mezar yeri sattı, 20 ay hapse mahkûm oldu

banner37

Lefkoşa Mezarlığı’nda yetkisi olmamasına rağmen 8 kişiye mezar yeri satışı yapıp, temin ettiği toplam 10 bin 200 TL parayı tasarrufuna geçiren Salih Gürses’in davası neticelendi

8 kişiye mezar yeri sattı, 20 ay hapse mahkûm oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Yetkisi olmamasına rağmen 2015 yılı içerisinde, 8 kişiye Lefkoşa Mezarlığı’ndan mezar yeri satışı yaparak toplam 10 bin 200 TL parayı tasarrufuna geçiren Salih Gürses, 20 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı. Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve savunma makamı adına avukat Süleyman Dolmacı hazır bulundu.


Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.


Soytaç, sanığın işlediği suçun çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna işaret etti. Murat Soytaç, sanığın kamu görevlisi olduğuna ve kendisine devlet ve toplum tarafından duyulan güveni sarstığına vurgu yaptı.


Bu tür suçların kamu görevlilerine duyulan güveni sarstığına işaret eden Soytaç, bu durumun suçun vahametini artırdığına dikkat çekti.


Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, oybirliği ile 20 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110