8 yaşındaki üvey oğluna şiş batırıp, defalarca dayak attı

banner37

Kendisini birçok sebepten kızdırdığı gerekçesiyle, üvey oğluna şiddet uygulayan Mustafa Duman, mahkemeye çıkarıldı.

8 yaşındaki üvey oğluna şiş batırıp, defalarca dayak attı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, polise yapılan şikâyet üzerine, üvey bir babanın, kendisini birçok sebepten kızdırdığı gerekçesiyle Antalyalılar Mahallesi’ndeki bir evde birlikte yaşadığı 8 yaşındaki erkek çocuğa şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

Yapılan araştırmada, çocuğun bacaklarında şiş, vücudunun muhtelif yerlerinde de darp izlerine rastlandı.

Doktor raporuyla doğrulanan olay sonrası polis, üvey baba Mustafa Duman’ı derdest emri gereği tutukladı.

Bölgede infial yaratan olayla ilgili tutuklanan Mustafa Duman dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlının, küçüğün bacaklarına şiş sokup, birçok kez elleri ve ayaklarıyla B.B.’nin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle çocuğu ciddi şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

Zanlının, polise itiraf niteliğinde gönüllü ifade vererek aleyhindeki tüm suçlamaları kabul ettiği ve “pişmanım” dediği belirtildi.

Yargıç Gökan Asafoğulları da, küçük bir çocuğa karşı işlenen suçun nevinin ciddiyetine vurgu yaparak, şiddet barındıran suçların hafife alınamayacağına dikkat çekti.

Öte yandan, gerçek babası Türkiye’de yaşayan küçük çocuğun, Tuzluca’da yaşayan anneannesinin himayesine verildiği de öğrenildi.

Teminatı ustası yatırdı

İşlediği suçtan ileride yargılanmak üzere ciddi nakdi teminata bağlanan Mustafa Duman, 10 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Elektrikçi olan zanlı, ilk etapta mahkemenin öngördüğü nakdi teminat şartlarını yerine getiremedi, ancak gün içerisinde ustasının yardımıyla, teminat şartını denkleştirerek öngörülen miktarı mahkeme veznesine yatırdı ve yargıya kadar serbest bırakıldı.

Pişmanmış!

banner134
Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meseleyle ilgili bilgi vermesi için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin tahkikat sorumlusu olan İbrahim Bulut’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Bulut, zanlının 2016 yılı ile 15 Kasım 2017 tarihleri arasında, Gazimağusa’nın Antalyalılar Bölgesi’ndeki ikametgâhında birlikte yaşadığı, 8 yaşındaki B.B.’yi, kendisini birçok sebepten kızdırdığı gerekçesiyle, birçok kez ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

İbrahim Bulut, zanlının, küçüğün bacaklarına şiş sokup, birçok kez elleri ve ayaklarıyla B.B.’nin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle küçüğü ciddi şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

Kızdığında, küçüğün vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayaklarıyla vurup, küçüğe birçok kez tokat atan Mustafa Duman’ın, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan şikâyet üzerine derdest emri gereği bölgede tespit edilip tutuklandığını kaydetti.

Tanık polis İbrahim Bulut, adli şubeye celp ettikleri zanlının, polise itiraf niteliğinde gönüllü ifade vererek, aleyhindeki tüm suçlamaları kabul ettiğini belirtti ve zanlının kendisine okunan yazılı dava tebliğine “pişmanım” yanıtını verdiğini söyledi.

İbrahim Bulut, mahkemeden, sabıkası olmayan zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Zanlıyı savunan Avukat Derya Karaca, teminat talebine itiraz etmedi ve bin TL nakdi teminatla bir kefilleri bulunduğunu mahkemeye beyan etti.

Asafoğulları: Hafife alınamaz

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Gökan Asafoğulları, birlikte yaşadığı 8 yaşındaki çocuğa şiş batırıp, küçüğü elleri ve ayaklarıyla darp eden zanlının işlediği suçun vahametine değindi.

Gökan Asafoğulları, küçük bir çocuğa karşı işlenen suçun nevinin ciddiyetine vurgu yaparak, şiddet barındıran suçların hafife alınamayacağına dikkat çekti ve ekledi:

“Huzurumda şiş yaralanmalarıyla ilgili doktor raporu ve itiraf niteliğinde gönüllü ifade var. Şiddet barındıran suçlar hafife alınamaz. Hele ki müştekinin 8 yaşında oluğunu göz önüne alırsam. İthamın nevinin hafif olduğunu söylemem mümkün değil. Zanlının itiraf niteliğinde gönüllü ifade verdiğini ve müştekide vuku bulunan yaraların tescillendiğini dikkate aldığımda, zanlının mahkûm olması halinde, kendisine hafif bir ceza tayin edilmeyeceği inancındayım.”

Öte yandan TC vatandaşı olan zanlının yargıdan kaçma ihtimalini de göz önde tutan yargıç, zanlıyı ciddi şartlar öngören bir teminata bağladı.

Yargıç, 10 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu. Ayrıca, yargıç, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Zanlı, teminat şartlarını gün içerisinde yerine getirerek, yargıya kadar serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75