891 gündür kaçak!

banner37

Ülkemizde 2017 tarihinden beri izinsiz olarak kalan Awais Ali, narkotik soruşturması sırasında yakayı ele verdi

banner87
891 gündür kaçak!
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize üniversite eğitimi almak için giriş yapan 22 yaşındaki zanlı Awais Ali’nin 891 gündür kaçak olduğu belirlendi.

“İkamet izinsiz KKTC’de bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, zanlı Awais Ali’nin KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek suçuna methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Turgay Ok, 09.03.2020 tarihinde Lefkoşa’da Göçmenköy Rauf Denktaş Caddesi üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleri tarafından yapılan kontrolde Lefkoşa’da sakin Awais Ali’nin 30.09.2017 tarihinde beridir ikamet izinsiz KKTC’de ikamet ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Ok, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmada zanlının 07.02.2017 KKTC’ye öğrenci olarak geldiği, 30.09.2017 tarihine kadar yasal statüde bulunduğunu ancak 30.09.2017 tarihinden itibaren beridir toplamda 891 gündür ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini anlattı.

Ok, zanlının Yakın Doğu Üniversitesi’nde pasif öğrenci olarak kayıtlı olduğunu ve herhangi kayıt yenileme işlemi yapmadığını söyleyerek, tahkikat için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75