9 evden hırsızlık yaptılar, sayı artabilir

banner37

Girne’de, Alsancak’ta, Mağusa’da ve İskele’de hırsızlık yaptıkları tespit edilen 5 zanlıyla ilgili polis soruşturması çok yönlü devam ediyor

banner87
9 evden hırsızlık yaptılar, sayı artabilir
banner90
banner99

KAÇAK OLARAK GÜNEY’E GİDİP GELİYORLARDI… Hırsızlık çetesinin şimdiye kadar girdiği ev sayısı 9 olarak belirlendi. Çalıntı saatler, ziynet eşyaları bulundu ancak bazı takıların Gazimağusa ve Lefkoşa’daki kuyumculara satıldığı tespit edildi. Polis, tüm zanlıların kaçak yollardan güneye gidip geldiklerini de vurguladı.

Girne, Alsancak, Gazimağusa ve İskele’de hırsızlık yaptıkları tespit edilen Neşe Demirel, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar ve Zeki Yener, dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Hırsızlık çetesinin şimdiye kadar girdiği ev sayısı 9 olarak belirlendi. Polis, sayının artabileceğini ifade ederek ileri soruşturmada çalıntı saatler, ziynet eşyaları ayrıca arabalarının arka kısmında çekiç de bulduklarını kaydetti.

Polis, tüm zanlıların kaçak yollardan güneye gidip geldiklerini de vurguladı.

Polis, zanlıların 2019 yılı Aralık ayı içerisinde Girne, Alsancak ve Mağusa’da meydana gelen “Geceleyin Ev Açma”, “Ev Açma”, “İkametgâhtan Sirkat”, “Mülke Tecavüz” ve “Kasti Hasar” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Polis, ilk tespitlere göre 9 farklı evden sirkat yapıldığını, soruşturmanın derinleşmesiyle birlikte bu sayının artmasının kuvvetle muhtemel olduğunu dile getirdi.

Polis, Girne’de aralık ayı içerisinde, Doğanköy’de M. D.’ye ait ikametgâhtan bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyalarını, Alsancak’ta O. B.’ye ait ikametgâhtan 80 Euro nakit parayı, A. K.’ye ait ikametgâhtan muhtelif kol saatleri ve ziynet eşyalarını, Çatalköy’de, Ş. D.’ye ait ikametgâhtan bir adet kol saati ve muhtelif ziynet eşyalarının sirkat edildiğini aktardı.

Polis, zanlı Neşe Demirel’in 24 Aralık’ta Girne’de çalıntı bir saati kuyumcuya satmak isterken tespit edildiğini, takibe alındığını, tam park halindeki araca binerken yakalandığını ifade etti. Polis, Serhan Yıldırım, Osman Aydın, Uğur Bayraktar’ın da araçta tespit edildiğini belirtti.

Zanlıların kaldığı yere gidildiğini, Zeki Yener’in de orada tespit edildiğini kaydeden polis, çalıntı saatler ve ziynet eşyalarının da bulunduğunu ifade etti. Polis, ayrıca zanlıların aracının arka kısmında çekiç de bulduklarını söyledi.

Polis, yapılan soruşturmada zanlıların Gazimağusa ve İskele’de de hırsızlık yaptıklarının belirlendiğini anlattı. Polis, zanlıların çaldıkları bazı takıları Gazimağusa ve Lefkoşa’daki kuyumculara sattıklarının belirlendiğini kaydetti. Polis, zanlılardan Serhan ve Zeki’nin ifade verdiklerini belirtti. Tüm zanlıların kaçak yollardan güneye gidip geldiklerini de kaydeden polis, mahkemeye çıkarılarak haklarında 2 gün emir alınan zanlılarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, 7 kişiden ifade aldıklarını, 20 kişiden daha ifade alacaklarını, Mağusa ve İskele’de de soruşturma yapılacağını belirterek, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar zanlıların 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108