9 kişi, 2 kişiyi ciddi şekilde darp etti

banner37

Bir barın çıkışında meydana gelen kavga olayında, zanlı Ahmet Baycan ve kimliği tespit edilemeyen 8 kişi, aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde Seyit Çullar ve Cenk Aksalih’i darp etti. Zanlı Baycan, iki müştekiyi bıçakla yaraladı

9 kişi, 2 kişiyi ciddi  şekilde darp etti
banner90
banner99

   Girne'de faaliyet gösteren Elexsus Hotel içerisinde bulunan “The Code" isimli barın çıkışında meydana gelen kavgada zanlı Ahmet Baycan, aranan 8 kişiyle birlikte Seyit Çullar'ı elinden, Cenk Aksalih'i ise bacağından bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.

   “Yaralama”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” ve “Ciddi Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Coşkun dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Adnan Kardeşler, olayla ilgili bulguları aktardı.

   Kardeşler, Girne'de faaliyet gösteren Elexsus Hotel’in içerisinde bulunan “The Code" isimli barın çıkışında 3 Eylül 2020 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Snack Bar’da zanlı Ahmet Baycan ve kimliği tespit edilemeyen 8 kişi bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde müştekiler Seyit Çullar ve Cenk Aksalih’in vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle adı edilenleri ciddi bir şekilde darp ettiklerinin tespit edildiğini söyledi.

   Polis memuru Kardeşler, zanlı Ahmet Baycan’ın tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu henüz tespit edilemeyen bıçağı Seyit Çullar'ın sol eline bir kez saplamak sureti ile Cenk Aksalih'in ise sol bacağına bir kez saplamak sureti ile adı edilenleri hafif şekilde yaralanmasına sebep olduğunun alınan çevre şahadetinde öğrenildiğini mahkemeye aktardı.

   Kardeşler, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmada ve izlenene kamera görüntülerinde ilk etapta 2otel görevlisinin tanık olarak tespit edilip ifadeleri temin edildiğini belirtti.

   Kardeşler, 5 Eylül 2020 tarihinde zanlı Ahmet Baycan’ın tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını söyledi.

   Kardeşler,  meselenin soruşturmasının devam ettiğini, aranan şahıslar olduğunu ayrıca kayıp olan emare olduğunu belirterek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı, müvekkilinin suçsuz olduğunu ve kamera görüntülerinin detaylı incelenmesiyleortaya çıkacağını savundu.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75