banner6

90 bin TL hâlâ ortada yok

banner37

Alsancak’ta içerisindeki 90 bin TL nakit parayla çalınan kasa ile ilgili tutuklanan 9 kişiden 6’sı suçla bağlantısı olmadığı için serbest bırakıldı.

90 bin TL hâlâ ortada yok
banner99

Elmas TOKAY

Alsancak’ta 18 Eylül tarihinde 03.20 ile 07.30 saatleri arasında bir iş yerinden içerisindeki 90 bin TL’yle birlikte çalınan kasayla ilgili şüpheli olarak tutuklanan 9 kişiden 6’sı suçla bağlantısı olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı. Alınan 2 günlük sürede 9 şüpheliden 3’ünün suçla bağlantısı olabileceği kanısına varan polis, şirketin muhasebe bünyesinde görev yapan Savaş Başoda, taşeron firmanın sorumlusu Fatih Efil ve şirkette bekçi olarak çalışan Kasım Güzel, ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 3 zanlı hakkında 7 gün tutukluluk alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Güleç, yeminli şahadet vererek meseleyle ilgili olguları aktardı.

Güleç, zanlılar Savaş Başoda, Fatih Efil ve Kasım Güzel’in  “Bina açma” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Olayın Alsancak Merit Royal Hotel karşısında bulunan Derdal Arabacıoğlu’na ait şirkette yaşandığını anlatan Güleç, şirkete alüminyum pencerenin sert bir cisimle zorlanarak açıldıktan sonra içeride muhafaza edilen çelik kasanın ofis dışına çıkarıldığını belirtti.

“Kasada parmak izi bulunmadı”

Polis memuru Güleç, kasanın açıldıktan sonra içinde muhafaza edilen 90 bin TL nakit paranın sirkat edildiğini kaydetti. Olayın polisin bilgisine 18 Eylül tarihinde sabah saat 08.20 sıralarında geldiğini belirten Güleç, kasanın ofisin 20 metre ilerisinde bulunduğunu ve herhangi bir parmak izine rastlanamadığını ifade etti.

Soruşturma memuru Güleç, olay yerinde ayak izlerinin tespit edildiğini ve uzmanlar tarafından incelendiğini, ayrıca otelin kamera kayıtlarının, zanlıların cep telefonlarının incelenmeye devam ettiğine dikkati çekti.

“50’ye yakın kişi sorgulandı”

Çelik kasadan çalınan 90 bin TL’nin henüz bulunamadığını ifade eden Güleç, 2 günde 40-50 kişinin sorgulandığını, alanın çok büyük olması nedeniyle 80-100 kişinin daha sorgulanacağını belirtti.

Güleç, soruşturmanın selameti için zanlıların soruşturma amaçlı tutuklu kalması gerektiğine dikkati çekerek 7 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın yeni başladığını ve devam ettiğine bulgu yaptı ve zanlılarla ilgili istenen tutukluluk süresine onay verdi. Mesutoğlu, ayrıca zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 14:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104