9’u şartsız salıverildi, 5’i teminata bağlandı

banner37

Devriye gezen polisler tarafından kiralık bir aracın yanındaki konteynırda valizleriyle birlikte saklanırken yakalanan 13 kişiden yalnızca 4’ünün suçla bağı olduğu belirlendi ve onları Güney Kıbrıs’a geçireceği öne sürülen M.E., ile birlikte mahkemeye çıkarıldı

9’u şartsız salıverildi,  5’i teminata bağlandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Devriye gezen polisin şüphelendiği kiralık aracın yanındaki konteynırda valizleriyle birlikte saklandıkları ileri sürülen yabancı uyruklu 13 kişiden, yalnızca 4’ünün suçla bağı olduğu belirlendi ve zanlıları Güney Kıbrıs’a geçireceği ileri sürülen M.E ile birlikte teminat duruşmasına çıkarıldılar.

Olayla ilgili tutuklanan yabancı uyruklu zanlılar R.M.A.S. (E-26), B.M.C. (E-25), F.M.C. (E-25), J.J.Y.Y. (E-20), M.N.N. B. (K-41), P.O. (K-42), L.P.K.N. (K-30), H.M.L. (E-24) ve C.S.O.’nun (E-34) söz konusu olayla bağları olmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.

“Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamalarıyla tutuklanan 5 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 07.12.2020 tarihinde, saat 18.00 raddelerinde, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibinin Balıkesir köyünde devriyede bulunduğu bir esnada, 1001 Airport Mall isimli alışveriş merkezinin yanından geçerken, konu alışveriş merkezine girilen yol üzerinde bir aracın şüpheli görüldüğünü anımsattı.

Kuşcuoğlu, şüpheli vaziyette görülen ZPN 379 plakalı kiralık araçta bulunan Pakistan uyruklu zanlı 1 N.S. (E-23), zanlı 2 A.A.’nın (E-23) aracılığıyla, aynı yerde bulunan konteynırın arkasında, bavulları ile birlikte saklı olan Pakistan uyruklu zanlı 3 D.H. (E-27) ve zanlı A.S.’yi (E-30), zanlı M.E’nin yardımıyla yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek için anlaştıklarının tespit edildiğini kaydetti.

Kuşcuoğlu, zanlı 1 ile 2’nin yasal statüleri olmadığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

banner134
Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlı 1 ve 2’nin 40 günü aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Hüdaverdi, diğer üç zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, zanlı 3 ile 4’ün 15’er bin TL, zanlı 5’in ise 5 bin TL ve KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

GUNLUKLERDE 16.12.2020—GIZLI ITTIFAK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75