Abayomi, 3 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Dikmen’de bir evi aramaya giden narkotik polisinin orada tespit ettiği ve tasarrufunda uyuşturucu bulduğu öğrenciyle ilgili soruşturması sürüyor

Abayomi, 3 gün daha tutuklu kalacak
banner99

Elmas TOKAY

banner134

Narkotik polisinin başka bir meseleyle ilgili Dikmen’de bir evde arama yaptığı esnada, konu eve misafir olarak giden ve polis ekibini görünce kaçmaya çalışan Nijeryalı öğrenci Oluwakayode Oluwakorede Abayomı’nın tasarrufunda bulunan uyuşturucuyla ilgili tahkikat sürüyor. Dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlıyla ilgili 3 gün daha tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı, Polis Memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Bayram, zanlı Oluwakayode Oluwakorede Abayomı’nın “Kanunsuz uyuşturucu madde (Sentetik Cannabioid) alma ve tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Bayram, zanlı Abayomı’nın 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bu talebe itiraz edilmemesi üzerine Yargıç Mesut Mesutoğlu, meselenin ciddiyetine dikkat çekerek, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75