“Aç olduğum için yaptım”

banner37

Lefkoşa’da park halindeki bir aracın ön koltuğundaki erkek kol çantasını çalan V.S., tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti

“Aç olduğum için yaptım”
banner90
banner8

PARANIN BİR KISMI HARCANDI… Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlı V.S.’nin, Mehmet Hamurcu’nun aracından çaldığı çanta ve içerisindeki cüzdan, kimlik kartı ve sürüş ehliyeti ile çalınan bin 200 TL’nin 470 TL’sinin evinde bulunduğunu belirterek, paranın geriye kalanını harcadığı beyanında bulunduğunu söyledi. Mahkemede söz alan zanlı da “aç olduğum için yaptım” dedi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da bir aracın ön koltuğunda bulunan ve içerisinde deri cüzdanın da yer aldığı çantayı çalmakla suçlanan zanlı V.S., kameralardan tespit edilerek yakalandı.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, “Aç olduğum için yaptım, zor durumdaydım” şeklinde konuştu.

Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre ise zanlının evinde yapılan arama sonucunda tüm çalınan eşyalar bulundu ancak bin 200 TL’nin yalnız 470 TL’si tespit edildi.

Mahkeme, soruşturmanın yeni başladığını göz önünde bulundurarak zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hatice Emin, yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.

Emin, zanlı V.S.’nin sirkat suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Zanlının 13 Aralık 2020 tarihinde, 11.00-14.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Mehmet Hamurcu’ya ait FJ 127 plakalı Volkswogen Polo marka aracının sol ön koltuğu üzerindeki siyah renk erkek kol çantasını sirkat ettiğini kaydeden Emin, zanlının çantanın içerisinde bulunan siyah renkteki deri cüzdan içerisindeki bin 200 TL nakit para, numarasını bilmediği TC ile KKTC sürüş ehliyeti ve TC Kimlik kartını da çaldığını dile getirdi.

Emin, soruşturmanın 16 Aralık 2020 tarihinde başlatıldığını ifade ederek, başlatılan soruşturma kapsamında zanlının incelenen kamera kayıtlarından şüpheli olarak tespit edildiğini anlattı.

Kamera incelemelerinin ardından zanlının ikametgâhının tespit edildiğine işaret eden Emin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ışığında zanlının ikametgâhında arama yapıldığını vurguladı.

Emin, yapılan arama sonucunda ise sirkat edilen tüm eşyaların bulunduğuna dikkat çekerek, ayrıca

470 TL tutarında nakit paranın da bulunarak emare alındığını söyledi.

Zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirten Emin, zanlının gönüllü ifade vermediğini ancak eksik olan parayı harcadığını beyan ettiğini açıkladı.

Soruşturmanın yeni başladığını dile getiren Emin, alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin söz konusu olduğunu ifade etti.

Emin, sirkat edilen paranın tespit edilemeyen eksik kısmının da araştırılması gerektiğine vurgu yaparak, zanlının serbest kalması halinde soruşturmayı olumsuz etkileyebileceğini, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak, “Aç olduğum için yaptım, zor durumdaydım” şeklinde konuştu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için zanlının aleyhine 1 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75