Acı haberi mahkemede öğrendi

banner37

Uyuşturucu madde ile yakalanan Reşit Sağıroğlu, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, teminatla serbest bırakılan Ahmet Gulle kötü bir haberle yıkıldı.

Acı haberi mahkemede öğrendi
banner8

Ahmet VAMIK

banner134

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda tasarruflarında kokain ve hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanarak tutuklanan Reşit Sağıroğlu ve Ahmet Gulle, haklarında yürütülen polis soruşturması tamamlandığı için dün teminat maksadıyla mahkemeye çıkarıldı.

Zanlı Reşit Sağıroğlu hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, zanlı Ahmet Gulle ise teminatla serbest bırakıldı. Babası Derviş Gulle’nin dün sabah hayatını kaybettiğini mahkeme çıkışında öğrenen Ahmet Gulle’yi sakinleştirmek mümkün olmadı. Teminatla serbest kalmasının ardından babasının hayatını kaybettiğini öğrenen zanlı Ahmet Gulle, sinir krizi geçirdi. Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışan Gulle’nin feryatları mahkeme koridorlarında yankılandı.

Teminata bağlandılar

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Tayfunsel, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti.

Zanlıların kokain türü uyuşturucu madde alma, verme, tasarruf ve hintkeneviri türü uyuşturucu madde tasarruf suçlarından methaldar olduklarını belirten Barış Duman, zanlılar ile ilgili tahkikatın tamamlandığını söyledi.

Lapta’da zanlı Reşit Sağıroğlu’nun ikametgahında yapılan aramada 8 gram kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade eden Barış Duman, Reşit Sağıroğlu’nun söz konusu uyuşturucu maddeyi 25 gram olarak zanlı Ahmet Gulle’den aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Zanlı Ahmet Gulle’nin ikametgahında yapılan aramada ise 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirten Barış Duman, zanlılar ile ilgili tahkikatın tamamlandığını söyleyerek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, KKTC vatandaşı olmayan zanlı Reşit Sağıroğlu’nun, yargılanıncaya değin bir ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, zanlı Ahmet Gulle’nin ise yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna hafta iki kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 100 bin TL’lik şahsi teminat senedi imzalaması karşılığında serbeste kalmasına emir verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75