Açıkgöz hırsızları kameralar yakaladı

banner37

Alayköy’de Soykan isimli marketin önce anahtarı çalındı, ardından da soyuldu

banner87
Açıkgöz hırsızları kameralar yakaladı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de Soykan isimli marketten önce dükkanın anahtarı çalındı ardından da işyeri soyuldu. Olayla ilgili iki kişi kameralardan tespit edildi ve tutuklandı.

“Dükkan açma” ve “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar İlyas Ulaş ve Metin Tarım, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Toykan Gülerler’i dinletti.  

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, 24-25 Ekim tarihleri arasında Alayköy’de Gelibolu Sokak No:21 adresinde bulunan ve işletmeciliğini aynı yerde sakin Ayşe Soykan’a ait “Soykan” isimli marketin batıya bakan demirden mamul kapısının anahtar ile hasara uğratılmaksızın açılarak içeriye giriş yapılarak, demir kasa ve yazar kasa içerisinde muhafaza edilen toplam 2 bin 300 TL olan nakit para ve 10 Euro demir madeni paraların, 1 adet 200 TL değerindeki çek yaprağının ve 1 adet kredi kartının sirkat edildiğine vurgu yaptı.

“Anahtarı çalarken kameraya yakalandılar”

Polis memuru Toykan Gülerler, 23 Ekim’de zanlıların Alayköy’de bulunan Soykan isimli markete birlikte gittiklerini, içeriye zanlı İlyas Ulaş’ın girerek, marketin batıya bakan kapı üzerinde bulunan anahtarı yerinden

alarak market içerisinde buluştuğu zanlı Metin Tarım’a verdiğine vurgu yaptı.

   Gülerler, anahtarı alan zanlı Metin Tarım’ın 22 dakika sonra tekrar markete gelerek, anahtarı İlyas Ulaş’a verdiğini ve yerine taktığının tespit edildiğine dikkat çekti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Gülerler, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75