Açıkgözlüğe bak!

banner37

Gazimağusa’da, “Mr. Pound”tan, tanesini 9 TL’den satın aldıkları 3 parfüm ve 1 kol saatini, “orijinal” diye bir üniversite öğrencisine satan Armağan Hepbektaşoğlu ve Bülent Tulum, dolandırıcılıktan tutuklandı

banner87
Açıkgözlüğe bak!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, “Mr. Pound” isimli işyerinden, tanesini 9 TL’ye satın aldıkları 3 parfüm ve bir erkek kol saatini, orijinal diye toplam 310 TL’ye, üniversite öğrencisi bir gence satan Armağan Hepbektaşoğlu (27) ve Bülent Tulum (29), şikayet üzerine tutuklandı.

Polis, mahkemeden, tahkikat amaçlı 1’er gün tutukluluk emri temin ettiği zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini anlattı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Osman Örs’ü tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Osman Örs, zanlıların “dolandırıcılık” suçundan methaldar olduğunu beyan ederek, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Osman Örs, zanlıların, 24 Nisan 2019’da, saat 18.00’de, üniversite öğrencisi A. K.’ye, “Mr. Pound”tan tanesini 9 TL’ye satın aldıkları 3 adet parfüm ve 1 adet erkek kol saatinin ambalajları üzerine “Duty Free” etiketi yapıştırıp, dolandırmak kastıyla orijinal olduklarını beyan ederek 310 TL’ye sattıklarını söyledi.

Örs, zanlılar aleyhine henüz yeni başlattığı soruşturmasını salimen yürütebilmek için zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıların 1’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108