“Acilen büyük miktarda paraya ihtiyacım vardı”

banner37

Hırsızlık amacıyla balkondan girdiği yan taraftaki odada odanın sahibine yakalanan F.B., hem poliste, hem de mahkemede suçunu kabul etti, mazeretini dile getirdi

“Acilen büyük miktarda paraya ihtiyacım vardı”
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kaldığı yurdun komşu odasına hırsızlık yapmak maksadıyla balkondan giren F.B., oda sahibine yakalandı.


Türkiye vatandaşı olup, turist vizesiyle geldiği KKTC’de, müracaatı olmasına karşın 5 Nisan’da izinsiz konumuna düşen F.B., işlediği ağır cezalık suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Gerek poliste gerekse mahkemede söz verilmesi üzerine, işlediği suçu itiraf eden F.B., “İlk kez suça yeltendim. Acilen büyük miktarda paraya ihtiyacım vardı. Odaya girdim ancak çalmadım” diyerek pişmanlığını dile getirdi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında iddia makamı adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.


banner134
Tanık polis Gökhan Kol, “Geceleyin ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olan zanlının, 6 Nisan 2021’de işlediğini iddia ettiği suçlarla ilgili mahkemeye bilgi verdi.


Tanık polis Gökhan Kol, zanlının, aynı tarihte saat 21.45 sıralarında, Gazimağusa’da bir üniversite kampüsünde bulunan öğrenci yurdunda, kendi odasının balkonundan geçip yan odayı açarak, hırsızlık maksadıyla girdiğinde oda sahibine yakalandığını söyledi.


Herhangi bir şey sirkat etmeden suçüstü tespit edilen zanlının, ileri işlem için götürüldüğü Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğine dikkat çeken Gökhan Kol, yazılı dava tebliğ ettiği zanlının 5 Nisan’dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini kaydetti.


Tanık polis, ayrıca, 5 Ocak’ta turist vizesiyle ülkeye gelen zanlının izin için gerekli müracaatı bulunduğunu belirttikten sonra, tahkikatını zanlının etki edeceği oranda tamamladığını anlattı ve mahkemeden zanlıyı 3 ayı geçmeyen bir süre cezaevine göndermesini istedi.


Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki hususları değerlendirerek, zanlının ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75