banner6

Açtıkları 13 evi gösterdiler

banner37

2016 yılı içerisinde Lapta başta olmak üzere Girne bölgesinde birçok evden eşya çalan ve geçtiğimiz gün çökertilen çeteyle ilgili soruşturma devam ediyor

Açtıkları 13 evi gösterdiler
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu ve Cürümleri Önleme Şubesi’nin işbirliği ile 2016 yılında Girne bölgesinde çok sayıda eve girerek hırsızlık yapan çetenin önceki gün yakalanmasının ardından soruşturma derinleşti.

Lapta Polis Karakolu’na bağlı ekibin yürüttüğü soruşturmada yeni bulgulara ulaşıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında sanıklar şu ana kadar açtıkları 13 tane evi polislere gösterdi. Açılan 5 evin sahipleri ise Lapta Polis Karakolu’na gelerek emare alınan eşyalar arasından kendilerine ait olanları polise göstererek, soruşturmaya yardımcı oldu. Zanlıların açtığı ve polise gösterdiği diğer 7 evin sahiplerine ise henüz ulaşılamadı.

Zanlılar Sedat Ersoy, Mehmet Avcı, Nesrin Bellikli, Mehmet Aslantürk ve MüslümYılmaz dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 6 gün daha tutukluluk emri alındı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu İbrahim Güleç’i tanık olarak dinletti.

Polis Çavuşu Güleç, zanlılar Sedat Ersoy, Mehmet Avcı, Nesrin Bellikli, Mehmet Aslantürk ve MüslümYılmaz’ın Girne bölgesinde 2016 yılı içinde meydana gelen birçok “ev açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Meseleyle ilgili olarak tutuklanan zanlı 1 Sedat Ersoy ve zanlı 2 Mehmet Avcı’nın, Girne ve Lapta bölgesindeki birçok evi açtığını ifade eden Güleç bu evlerden televizyon, Ipad, laptop, telefon gibi elektronik eşya ve çok sayıda ziynet eşyası sirkat edildiğini kaydetti. Güleç, zanlı 2 Avcı’nın kız arkadaşı olan ve aynı evi paylaştığı zanlı 3 Nesrin Bellikli’nin ise zanlı 4 Mehmet Aslantürk ve Zanlı 5 Müslüm Yılmaz’la birlikte sirkat edilen eşyaları zanlılar Ersoy ve Avcı’dan alarak satışına yardımcı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Sanığın ayak izi tespit edildi

İbrahim Güleç, soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini belirterek, özelikle bölgede açılan bir evde daha önceden alınan ayak iziyle, sanık 1 Sedat Ersoy’un evinden alınan emare botun uyum içinde olduğunun tespit edildiğini söyledi. Bazı evlere hasarsız girildiği yönünde tespitler yaptıklarını kaydeden Güleç, zanlı 1 Ersoy’un evindeki çekmecesinde bulunan 80’e yakın ev anahtarıyla bu evlerin bağlantısı olup olmadığının da araştırıldığını kaydetti.

Çalınan eşyalar tek tek bulunuyor

Bölgede açılan birçok evden çalınan onlarca eşyanın tek tek bulunmasına devam ettiklerini ifade eden polis çavuşu Güleç, bu arada zanlıların cep telefonu dökümlerinin de incelendiğini dile getirdi. Güleç, evleri açılan bazı ev sahiplerinin karakola gelerek eşyalarını tanıdığını ancak, henüz çok sayıda emarenin sahiplerinin saptanamadığını belirtti.

Güleç soruşturmanın ciddi bir şekilde devam ettiğini, aranan çok sayıda emare olduğunu kaydederek, bu aşamada zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104