Açtım, mecburen çaldım!

banner37

Hırsızlıktan birçok sabıkası olan ve benzer suçtan hüküm giydiği cezaevinden tahliye olduktan 9 gün sonra dükkan açmaktan tutuklanan İbrahim Lekesiz, mahkemede kendini savundu:

banner87
Açtım, mecburen çaldım!
banner99

HIRSIZLIKTAN 39 SABIKASI VAR… 1996’dan bu yana benzer 39 sabıkası bulunan ve serbest kalınca sistematik şekilde suç işleyen 38 yaşındaki İbrahim Lekesiz, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 45 günü geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi

Sedef BOŞNAK

Hırsızlıktan birçok sabıkası olan ve benzer suçtan hüküm giydiği cezaevinden tahliye olduktan 9 gün sonra dükkan açmaktan tutuklanan İbrahim Lekesiz, Gazimağusa’da mahkemeye çıkartıldı.

1996’dan bu yana benzer 39 sabıkası bulunan ve serbest kalınca sistematik şekilde suç işleyen 38 yaşındaki İbrahim Lekesiz, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 45 günü geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi.

Zanlı, mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in söz vermesi üzerine, işlediği suçla ilgili izahatta bulundu.

Yaşamının uzun yıllarını cezaevinde geçiren İbrahim Lekesiz, cezaevinden çıktığında cebinde 200 TL olduğunu ve parasının tükendiğini ifade ettikten sonra, “Sigarasız kaldım. Açtım. İşsizim. Çalmaya mecbur kaldım” dedi.

Sıra yargıda

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kuzıltunçlar, meseleyle ilgili Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Mehmet Keleş’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mehmet Keleş, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen dükkan açma, sirkat ve kasti hasar suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Mehmet Keleş, zanlının, 9 Şubat’ta, saat 22.30’da, Gazimağusa’da, Cortito isimli işyerinin alüminyum penceresini hasara uğrattıktan sonra konu işyerine bir cürüm işlemek maksadıyla girdiğini ifade etti.

Keleş, zanlının, konu işyeri içerisindeki kasa içerisinde muhafaza edilen 350 TL nakit parayı sirkat edip, giriş yaptığı yerden çıktığını anlattı.

Şikayet üzerine kamera kayıtlarından kimliğini tespit ettiği zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını ifade eden tanık polis, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını belirtti.

Tanık polis, zanlının kabardık suç dosyasına değindi; serbest kalması halinde suç işlemeye devam edeceğinin aşikar olduğunu kaydetti.

Keleş, yargıdan kaçma ihtimaline vurgu yapıp, yazılı dava tebliğ ettiği zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki olguları değerlendirdi ve talebi uygun bularak, tüm kimlik ve pasaport belgelerine el koyduğu zanlıyı, 45 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108