Adadan kaçacakken yakalandı

banner37

Zakaki’de boşanma aşamasındaki karısını bıçakla öldürmeye çalışan 46 yaşındaki Sunil Sepala Yatibahu Mudalige, Larnaka Havaalanı’ndan çıkış yapmaya çalıştığı sırada tespit edilerek tutuklandı

Adadan kaçacakken yakalandı
banner90

Limasol’un Zakaki bölgesinde, boşanma aşamasındaki karısını bıçakla öldürmeye teşebbüs eden 46 yaşındaki Sri Lanka uyruklu Sunil Sepala Yatibahu Mudalige, yurt dışına çıkış yapmaya çalıştığı sırada yakalandı.

Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre Mudalige, boşanma belgelerini imzalatabilmek için 75 yaşındaki bir Kıbrıslı Rum ve Sri Lanka uyruklu bir kadının yardımıyla karısının çalıştığı yere gitti.

Mudalige’nin karısıyla konuştuğu sırada bir anda kavga etmeye başladıkları ve karısını doktor olan işvereninin gözleri önünde bıçakladığı kaydedildi.

banner9
Kanlı biten kavganın ardından söz konusu kadının işvereni olan doktorun hemen polisi aradığı belirtilirken, karın ve yüz kısmından yaralanarak iç kanama geçiren kadının Limasol Genel Hastanesi’de ameliyata alındığı ve durumunun kritik olduğu belirtildi.

Öte yandan Rum polisi tarafından her yerde aranan Mudalige’nin ise dün saat 03.30’da Larnaka Havaalanı’ndan İtalya’nın Milano kentine gitmeye çalıştığı sırada, güvenlik görevlileri tarafından tespit edilerek tutuklandığı bildirildi.

Rum haber kaynakları, Mudalige’nin karısını bulmasına yardımcı olan 75 yaşındaki Kıbrıslı Rum’un da tutuklandığını belirtilirken, her iki zanlının dün Limasol Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldığı bildirildi.

Mahkemenin Mudalige’ye 8 gün, ona yardım eden Kıbrıslı Rum’a ise 3 günlük tutukluluk emri verdiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108