Adam ilkokul mezunu ama doktorluk yapıyordu!

banner37

Lefkoşa’da sakin Cengiz Salih Soykök, doktor diploması olmadan kendisini ‘psikiyatrist’ ve ‘hipnoterapist’ olarak tanıtıp para karşılığı hasta görmekten tutuklandı

Adam ilkokul mezunu ama doktorluk yapıyordu!
banner90
banner99

250 TL KARŞILIĞINDA HASTA GÖRÜYORDU… Lefkoşa’da sakin Cengiz Salih Soykök, doktor diploması olmadığı halde, çeşitli kafelerde kendisini ‘psikiyatrist’ ve hipnoterapist olarak tanıtıp, 250 TL karşılığında hasta kabul ederek, işlem yaptığı gerekçesiyle tutuklandı

Emine UYSAL ÇALUDA

Eğitim Bakanlığı kayıtlarına göre “ilkokul” mezunu olan Lefkoşa’da sakin Cengiz Salih Soykök, sahte doktorluktan tutuklandı.

Şikayet üzerine yakalanan Cengiz Salih Soykök, doktor diploması olmadığı halde, çeşitli kafelerde, kendisini ‘psikiyatrist’ ve hipnoterapist olarak tanıtarak, 250 TL karşılığında hasta kabul edip işlem yaptığı gerekçesiyle hapsi boyladı.

Polisin ilk tespitlerine göre zanlı Soykök’ün, KKTC Milli Eğitim Bakanlığı kayıtlarına göre ‘ilkokul’ mezunu olduğunun görüldüğü bilgisine ulaşıldı.

“Kıbrıs Türk Tabipler Yasası’na Aykırı Hareket” suçundan tutuklanan zanlı Cengiz Salih Soykök, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, zanlı Cengiz Salih Soykök’ün, 2019 Ağustos ve Eylül tarihleri arasında, Lefkoşa’da, çeşitli kafelerde, doktor diploması olmadığı halde, kendisini psikiyatrist ve hipnoterapist olarak tanıtıp, 250 TL karşılığında hasta kabul ederek, işlem yaptığının belirlendiğine dikkat çekti.

Polis memuru Mustafa Sensev, zanlının herhangi bir doktor diplomasının bulunmadığına ve Tabipler Birliği Odası’na üye olmadığına vurgu yaptı.

Mustafa Sensev, şikayetin, 13 Eylül’de yapıldığını, zanlının ise 16 Eylül’de tutuklandığını belirten Sensev, 6 tanık belirlenip, üçünden ifade alındığını kaydetti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Sensev, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının konu suçla bağlantısı olabileceğine vurgu yapıp, üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75