Adam kaçırıp, dövdüler

banner37

Lefke’de yeni bir çete türedi. 5 kişi, Y.Ö. isimli bir şahsı şiddet tehdidiyle Bağlıköy’de ıssız bir yere götürdü ve ciddi şekilde darp etti. Zanlılardan 2’si tutuklandı, 3’ü ise yurt dışına kaçtı

Adam kaçırıp, dövdüler
banner90
banner8

ZANLILAR: KENDİMİZİ BİR ANDA EKİBİN İÇİNDE BULDUK… Lefke’de çete oluşturan 5 kişi, Y.Ö. isimli bir kişiyi evinden alıp ‘sorgulamak’ maksadıyla Bağlıköy’de ıssız bir yere götürüp ciddi şekilde darp etti. Zanlılar, Cemal Murat Dülger, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt yurt dışına kaçtı, Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer ise tutuklandı. Mahkemede söz hakkı verilen zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Güren TİLKİ

Lefke’de 5 kişiden oluşan bir çete, adam kaçırıp, ıssız bir yere götürdü ve şahsı ciddi şekilde darp etti.

Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Y.Ö. isimli şahsı, iradesi dışında alıkoyarak Bağlıköy’deki bir restoranın batısında bulunan toprak yola götürüp, dövdü.

“Zorla insan kaçırma”, “şiddet tehdidi”, “ciddi darp ve darp” suçlarını işleyen zanlılardan Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer, Gemikonağı’nda tespit edilerek gözaltına alındı. Polis tarafından aranan diğer 3 zanlının ise, yurt dışına kaçtığı tespit edildi.

İki zanlı dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller’in huzuruna çıkarıldı ve haklarında üçer gün tutukluluk emri alındı.

Yargıcın söz hakkı vermesi üzerine zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

banner134
Önce eve götürdüler,

sonra ıssız bir yere

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Lefke Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu Tansel Çizer, 6 Eylül 2019 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü’nden bir yazı aldıklarını belirtti.

Çizer, 18 Ağustos’ta 00.30-04.00 saatleri arasında Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Gemikonağı’nda sakin Y.Ö. isimli şahsı evinden kaçıraraki sorgulamak için zanlı

Cemal Murat Dülger’in evine götürdüğünü söyledi.

Polis, daha sonra beş zanlının, Y.Ö. isimli kişiyi, Bağlıköy’de bulunan Ambeli Village isimli restoranın batısında bulunan toprak yol içerisine götürerek, ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti.

Araştırma kapsamında zanlılar Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer’in Gemikonağı’nda tespit ederek tutuklandığını belirten polis, diğer üç zanlının yut dışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini belirtti.

Polis, aranan şahıslar, emareler ve alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğunu kaydetti.

Yargıç da konunun çok ciddi bir mesele olduğuna değinerek zanlılara tutukluluk sürelerine itirazları olup olmadığını sordu.

Zanlılar da “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” dedi. Yargıç, zanlıların polise yardımcı olmaları konusunda uyardı ve haklarında 3 günlük tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75