Adam kaçırma meselesinde tutuklu sayısı 3 oldu

banner37

Haspolat’ta alacak verecek meselesi yüzünden adam kaçırmakla suçlanan dört Pakistan uyruklu şahıstan biri daha tutuklandı

Adam kaçırma meselesinde tutuklu sayısı 3 oldu
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Haspolat’ta 2 bin 500 Euro’luk alacak - verecek meselesi yüzünden adam kaçırmakla suçlanan Muhammad İrfan Ashraf Girne’de tespit edilerek tutuklandı.

Zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı. Mahkeme zanlının soruşturma maksatlı 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bilindiği üzere olayla ilgili diğer zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja cuma günü tutuklanarak mahkemeye çıkarılmış ve aleyhlerine 7 gün tutukluluk kararı alınmıştı.

“Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar

Usman Ali ve Hassan Raja’nın ardından aranan zanlı Muhammad İrfan Ashraf’da tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atila Enver Etkin, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, zanlıların “Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlarından methaldar olduklarına dikkat çekti.

Polis memuru Debreli, 30.12.2019 tarihinde zanlıların müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra tasarrufunda bulunan Samsung 6 Age marka cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu alarak, adı edileni henüz plakası ve markası tespit edilemeyen İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Hassan Raja’nın kalmakta olduğu Lefkoşa’daki eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarına vurgu yaptı.

Olayın polise 1 Ocak’ta intikal ettiğini belirten Debreli, zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın tutuklandığını söyledi. Aranan zanlı Muhammad İrfan Ashraf’ın da yeni yakalandığını ancak İrfan’a ait olan plakası henüz tespit edilemeyen aracın halen arandığına işaret ederek, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75