‘Adam kaçırmaktan’ aranıyorlardı

banner37

Tasarruflarında 58 gram hintkeneviri, 163 adet hap ve yüklü miktarda para bulunan Abdullah Wahabi ve Muhan Al Lubbab, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, polis iki zanlı hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu:

‘Adam kaçırmaktan’ aranıyorlardı
banner90
banner99

Narkotik polisinin 5 Ağustos’ta tasarruflarında toplam 58 gram hintkeneviri ve 163 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap ile uyuşturucu satışından elde ettiği düşünülen yüklü miktarda TL ve döviz cinsinden para bulduğu Abdullah Wahabi ve Muhan Al Lubbab’ın, Girne polisi tarafından nisan ayında meydana gelen ‘adam kaçırma’ suçundan arandığı ortaya çıktı.

   İki zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında hem narkotikten, hem de Girne Adli Şube’den iki polis ayrı ayrı yeminli şahadet vererek zanlıların aleyhlerindeki meseleler hakkında bilgi verdi.

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Murat Döşenci, 5 Ağustos’ta saat 15.00 sıralarında Esentepe’de Turkuaz Sitesi yakınlarında şüpheli görülen zanlı Abdullah Wahabi’nin üzerinde arama yapıldığını ve şortunun cebinde 5 gram hintkeneviri ele geçirildiğini söyledi.

   Daha sonra zanlı Wahabi ile Muhan Al Lubbab’ın birlikte kaldıkları evde arama yaptıklarını; 53 gram hintkeneviri ile 163 adet uyuşturucu hap bulduklarını kaydeden Döşenci, zanlı Lubbab’ın da tutuklandığını, evde uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen 15 bin 250 TL, 320 Euro ve 200 dolar bulduklarını açıkladı. 

   Döşenci, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat istedi.

   Narkotiğin ardından Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz şahadet verdi.

   Yavuz, Muhan Al Lubbab’ın Nisan ayı 2020 tarihinde Doğanköy’de meydana gelen “Kanunsuz Ateşli Silah, Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu”, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Çalmak Kastıyla Tehditle Mal İsteme”, “Şiddet Tehdidi ve Ciddi Darp" suçlarından aranırken, geçtiğimiz gün narkotik tarafından yakalandığını belirtti.

   Yavuz, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat istedi.

   Aktarılan şahadetleri değerlendiren mahkeme her iki zanlıyı 2 ayı geçmeyecek bir süre ile cezaevine gönderdi.  (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75