Adamı, zehirleyerek öldüreceklermiş

banner37

Öldürmek için plan yaptıkları adamın durumu fark ederek şantajla para istemesi üzerine, üç zanlıdan biri polise giderek teslim oldu, suçlarını itiraf etti

Adamı, zehirleyerek öldüreceklermiş
banner90
banner8

CİNAYET PLANLARKEN, OYUNA DÜŞTÜLER… İddialara göre zanlı Sevil İleri, barışmak için kendisine psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı korkutmak için iki kişiyle anlaştı. Ancak üç zanlı daha sonra S. A.’yı zehirleyerek öldürmeye karar verdi ve bunun için 400 Euro’ya zehir bile aldı. Ancak, durumu fark eden S. A., kadının anlaştığı iki kişiye şantaj yaparak para istemeye başlayınca, Durmuş Kaya isimli zanlı polise giderek teslim oldu ve her şeyi itiraf etti. Durmuş Kaya ve Sevil İleri tutuklanırken, üçüncü kişi kayıplara karıştı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

   İddialara göre, zanlı Sevil İleri, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı korkutmaları için zanlı Durmuş Kaya ve aranan bir kişi ile anlaştı ancak bir süre sonra S. A.’yı zehirleyerek öldürmeye karar verdiler ve bunun için 400 Euro’ya zehir bile aldılar.

   Üç zanlı cinayet planı yaparken, durumu fark eden S. A., Sevil İleri’nin anlaştığı kişilere ‘kendilerini polise ihbar edeceği’ şantajıyla para istemeye başladı. S.A.’nın şantajlarından korkan Durmuş Kaya daha fazla dayanamayarak kendisi polise giderek teslim oldu ve her şeyi itiraf etti. Sevil İleri ve Durmuş Kaya tutuklanırken, üçüncü kişi kayıplara karıştı.

   “Öldürmek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Sevil İleri ve Durmuş Kaya dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Awwat’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Awwat, zanlılar Sevil İleri ve Durmuş Kaya’nın 2020 yılı Temmuz ve Ağustos ayları arasında aranan bir kişi ile birlikte, zanlı Sevil İleri’den ayrılmadığı gerekçesiyle S. A.’yı öldürmek için gizli ittifak kurduklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Cemil Awwat, olayın akabinde zanlı Durmuş Kaya’nın polise gelip, itiraf içerikli bir gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

   Tahkikatın yeni başladığını, alınacak ifadeler ve aranan bir şahıs olduğunu belirten Awwat, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan Zanlı Durmuş Kaya, “Kendi rızamla polise gittim. S. A., ve A., beni sürekli arayıp rahatsız ediyorlar ve para istiyorlardı. Hatalıyım. Özür dilerim” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75